Krajowy Finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie

W dniach 14-16.04.2023 r. w stolicy województwa śląskiego Katowicach rozegrany został krajowy finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. W finale wystąpiło szesnaście najlepszych uczelni z całej Polski, wyłonionych w drodze eliminacji. Wśród licznego grona studentów – badmintonistów znalazło się również dwóch badmintonistów Stali Nowa Dęba bracia Tymoteusz i Szymon Malikowie, na co dzień studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Trzecie miejsce i brązowy medal drużynowych akademickich mistrzostw Polski w badmintonie na 2023 rok wywalczyła drużyna akademików z AZS AWF Warszawa, która w walce o brąz pokonała Uniwersytet Warszawski Warszawa 4:1.. Z satysfakcją informujemy, że w składzie drużyny akademików z Warszawy podstawowymi zawodnikami byli bracia Tymoteusz i Szymon Malikowie, a Tymek w meczu o brązowy medal zdobył dla swojej uczelni dwa jakże cenne punkty decydujące o zdobyciu trzeciego miejsca. Warto w tym miejscu nadmienić, że to już kolejny medal Tymka i Szymona w zawodach tej rangi.