Srebro Mikołaja i brąz Oliwii na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Trzebnicy

W Trzebnicy w dniach 2-5.05.2024 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w badmintonie. Na podstawie list klasyfikacyjnych oraz eliminacji z naszego województwa zakwalifikowali się: Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin), Oliwia Surowiec (MKS Koliber Dąbrówki) oraz Jan Wilczek, Przemysław Drzyzga oraz Julia Oszajca (MKS Skarbek Gogołów). Niestety o dużym pechu może mówić Julia Oszajca, która przed tak ważnym startem doznała kontuzji i nie mogła wystąpić w mistrzostwach. Wobec tego na odprawie technicznej awaryjnie dokonano wycofania Julii Oszajcy. Na szczęście zgodnie z regulaminem Julię w grze mieszanej z Janem Wilczkiem zastąpiła jej partnerka z gry podwójnej Zuzanna Rębacz (KS Hubertus Zalesie Górne). Mimo tak pechowego początku start naszych zawodników zakończył się dużym sukcesem w postaci zdobycia dwóch medali. I tak w grze podwójnej dziewcząt brązowy medal zdobyła Oliwia Surowiec (UMKS Koliber Dąbrówki) występująca w parze z Nikolą Płuchowską (MKS Spartakus Niepołomice). W grze pojedynczej Oliwia doszła do ćwierćfinałów gdzie po zaciętej walce przegrała trzeci decydujące set ze swoją partnerką deblową , co uniemożliwiło jej awans do strefy medalowej, ostatecznie zajmując 5 miejsce. Drugi medal koloru srebrnego zdobył Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) w grze mieszanej występując w parze z Olgą Szwarnowiecką (UKS Plesbad Pszczyna). Zarówno Oliwia jak i Mikołaj stoczyli bardzo trudne pojedynki w drodze do medalu. Należy nadmienić, że Oliwia Surowiec trenuje na co dzień w OSSM Katowice, a Mikołaj Krystek w OSSM Białystok.
Szczegółowe miejsca naszych zawodników:
Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) – 9 miejsce gra pojedyncza, 2 miejsce gra mieszana
Oliwia Surowiec (UMKS Koliber Dąbrówki) – 5 miejsce gra pojedyncza, 3 miejsce gra podwójna
Przemysław Drzyzga (MKS Skarbek Gogołów) – 17 miejsce gra pojedyncza, 9 miejsce gra podwójna
Jan Wilczek (MKS Skarbek Gogołów) – 9 miejsce gra podwójna, 9 miejsce gra mieszana
Julia Oszajca (MKS Skarbek Gogołów) – kontuzja
Reprezentacja Podkarpacia zdobyła w sumie 20 punktów do współzawodnictwa sportowego a kluby punktowały następująco:
UKS orbitek Straszęcin – 8 pkt.
UMKS Koliber Dąbrówki – 8 pkt.
UKS Skarbek Gogołów – 4 pkt.
Województwo Podkarpackie zajęło 9 miejsce w klasyfikacji województw.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI