MAŁOPOLSKA – PODKARPACIE 37-18

15 kwietnia 2023 r. w Wieliczce odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie oraz Kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sianowie. W rywalizacji pomiędzy województwami Małopolska pokonała Podkarpacie 37-18. Podobnie jak w ubiegłym roku musieliśmy uznać przewagę zawodników z małopolski. Bardzo dobrze w tej rywalizacji spisali się zawodnicy  którzy odnoszą sukcesy na kortach krajowych podczas turniejów grand prix i krajowych. Najlepszym naszym zawodnikiem został Mikołaj Krystek UKS Orbitek Straszęcin, który zdobył dwa złote medale. Gdyby w turnieju uczestniczyli zawodnicy z RKB Rzeszów oraz UKSB Volant Mielec wynik ogólny mógłby być korzystniejszy. W kwalifikacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży awans w grze pojedynczej zapewnił sobie Bartosz Kufel (UKS Orbitek). Wcześniej na podstawie listy klasyfikacyjnej bez kwalifikacji awans uzyskali Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl) w grze mieszanej , Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba) w grze pojedynczej i podwójnej oraz Bartosz Kufel w grze podwójnej.
W klasyfikacji klubów miejsca na podium przedstawiają się następująco:
1 miejsce – MKS Spartakus Niepołomice – 18 pkt.
2 miejsce – AB Kraków – 7,5 pkt
3 miejsce – MKS Skarbek Gogołów – 6,5 pkt
Pozostałe miejsce naszych klubów:’
4 miejsce – UKS Orbitek Straszęcin – 5,5 pkt
7 miejsce – UMKS Koliber Dabrówki  – 2 pkt i UKS Sokół Ropczyce – 2 pkt.
9 miejsce – SSKS Badminton Przemyśl – 1,5 pkt
13 miejsce – SS Badminton Zarzecze – 0,5 pkt

KLASYFIKACJA KLUBÓW

Medale dla naszego województwa zdobyli:
Gra pojedyncza dziewcząt:
3 miejsce – Oliwia Surowiec (MKS Koliber Dąbrówki) oraz Julia Oszajca (MKS Skarbek Gogołów)
Gra pojedyncza chłopców:
3 miejsce – Jan Wilczek i Przemysław Drzyzga (MKS Skarbek Gogołów)
Gra podwójna dziewcząt:
3 miejsce –  Zuzanna Madziar/Amelia Wilisowska (MKS Skarbek Gogołów) oraz Julia Piaskowska (UKS Sokół Ropczyce) / Oliwia Surowiec (MKS Koliber Dąbrówki)|
Gra podwójna chłopców:
1 miejsce – Mikołaj Krystek/Filip Żegleń (UKS Orbitek Straszęcin)
2 miejsce – Jan Wilczek/Przemysław Drzyzga (MKS Skarbek Gogołów)
3 miejsce – Aleksander Bandrowicz (SSKS Badminton Przemyśl)/Adam Przybyła (MKS Koliber Dąbrówki)
Gra mieszana:
1 miejsce – Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin)/ Julia Piaskowska (UKS Sokół Ropczyce)
3 miejsce – Filip Żegleń (UKS Orbitek Straszęcin)/ Julia Oszajca (MKS Skarbek Gogołów)

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI GIER