Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików w Sianowie

W województwie zachodniopomorskim w miejscowości Sianów k/ Koszalina rozegrany został silnie obsadzony turniej badmintona pod nazwą Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych w badmintonie. W zawodach tych z powodzeniem wystąpiła również 10 – osobowa reprezentacja województwa podkarpackiego, którą tworzyli zawodnicy i zawodniczki z następujących klubów: UKS Orbitek Straszęcin, MKS Stal Nowa Dęba, SSKS Badminton Przemyśl i UKS Skarbek Gogołów. Najlepiej w zawodach tych spisały się siostry Emilia i Antonina Skrzek reprezentujące UKS Orbitek Straszęcin, które stanęły na podium dla zwycięzców. W kategorii juniorów młodszych pierwsze miejsce w grze podwójnej dziewcząt wywalczył debel kombinowany: Emilia Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) / Julia Stankiewicz (UKS Hubal Białystok). W kategorii żaków młodszych w grze pojedynczej dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Antonina Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin).
Pozostałe wyniki naszych badmintonistów przestawiają się następująco:
Gra podwójna juniorek młodszych:
13 miejsce  Klaudia Zator (UKS Orbitek Straszęcin) / Weronika Aleksandrowicz (SKB Badminton4all Sulęcin)
Gra mieszana juniorów młodszych:
5 miejsce  Kamil Malak (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Kasperek ( UKS Akademia Badmintona Lublin) oraz
miejsca ex aequo
9
miejsce Mikołaj Kraft ( CT Arena Hawel Academy Poznań) / Emilia skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) i  Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba) /  Klaudia Zator (UKS Orbitek Straszęcin)
Gra podwójna juniorów młodszych:
8 miejsce Kamil Malak / Karol Wąsik (Stal Nowa Dęba)|
16 miejsce  Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) / Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba)
Gra pojedyncza juniorek młodszych:
|11 miejsce Emilia Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin)
21 miejsce Klaudia Zator (UKS Orbitek Straszęcin)
Gra pojedyncza juniorów młodszych:
miejsca ex aequo
16 miejsce  Kamil Malak (Stal Nowa Dęba), Karol Wąsik (Stal nowa Dęba), Bartosz kufel (UKS Orbitek Straszęcin), Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba)
Gra pojedyncza młodzików młodszych:
5 miejsce Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin)
Gra pojedyncza młodziczek młodszych:
5 miejsce Natalia Horst ( SSKS Badminton Przemyśl)
29 miejsce Julia Oszajca (UKS Skarbek Gogołów)
Gra podwójna młodziczek młodszych:
7 miejsce  Natalia Horst ( SSKS Badminton Przemyśl) / Julia Oszajca (UKS Skarbek Gogołów)
Gra mieszana młodzików młodszych:
miejsca ex aequo
7 miejsce Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) / Natalia Horst ( SSKS Badminton Przemyśl), i Kacper Polkowski (UKS Hubal Białystok ) / Julia Oszajca (UKS Skarbek Gogołów)
Biorąc pod uwagę fakt, że młodzi badmintoniści z podkarpackich klubów dopiero co rozpoczęli swoje starty w swoich kategoriach wiekowych, to ich występ należy uznać za udany. Rywalizacja z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami w przyszłości na pewno przyniesie wymierne efekty. Dzięki temu, że turniej rozgrywany był w miejscowości, która położona jest tylko 11 km od Morza Bałtyckiego cała ekipa mogła również odbyć spacery po nadbałtyckiej plaży i zażyć powietrza przepełnionego jodem, które w dobie ogólnoświatowej pandemii na pewno wzmocniło młode organizmy.