Podkarpacki CUP 2020 nr 1 zakończony

W Szczucinie rozegrany został  turniej badmintona “Podkarpacki Cup 2020” w kategoriach: RTJM, RTM, RTMM, KTŻ, KTŻM. Organizator tego turnieju, czyli Podkarpacki Związek Badmintona w Rzeszowie skorzystał z gościnności dyrekcji Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie oraz UMKS Junis Szczucin  ponieważ hala sportowa w Żyrakowie, gdzie te zawody powinny się odbyć została przez dyrektora szkoły zamknięta dla organizacji turniejów i imprez sportowych. Wielka szkoda, ponieważ zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, co podkreślali wszyscy uczestnicy, odbywały się poza województwem podkarpackim. Ale dzięki dobrej organizacji również uczestnicy chwalili organizację i warunki panujące w Szczucinie.  W turnieju tym wystąpili również badmintoniści z następujących klubów Podkarpacia: UKS Orbitek Straszęcin, MKS Stal Nowa Dęba, SSKS Badminton Przemyśl, UKS Skarbek Gogołów, UKS Arka Umieszcz, JKB Jarosław i UKS Sokół Ropczyce. Wkrótce kolejny turniej szczegóły TUTAJ.
Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych i grach przedstawiają się następująco.
Żacy młodsi
Gra pojedyncza chłopców:
1 m Turski Aleksander (MKS Orlicz Suchedniów)
2 m Orszula Cezary (UKS AB Kraków)
3-4 m Kupiec Marcel (MMKS Kędzierzyn – Koźle)/Wasiluk Błażej (UKS AB Kraków)
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 m Skrzek Antonia (UKS Orbitek Straszęcin)
2 m Czogała Oliwia (JKB Jarosław)
3 m Gucwa Weronika (MMKS Kędzierzyn – Koźle)
Żacy
Gra pojedyncza chłopców:
1 m  Chrząszcz Jakub (MKS Orlicz Suchedniów)
2 m Konieczny Karol (AZS AGH Kraków)
3–4 m Dydyński Igor (UKS Orbitek Straszęcin)/ Turski Aleksander (MKS Orlicz Suchedniów)
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 m Jasiulewicz Weronika (UKS AB Kraków)
2 m Dec Patrycja (UKS KSBad Kraków)
3–4 m Misiaszek Nikola (UMKS Junis Szczucin)/Mukoida Maria (UKS AB Kraków)
Młodzicy młodsi
Gra pojedyncza chłopców:
1 m Krystek Mikołaj (UKS Orbitek Straszęcin)
2 m Koza Bartosz (Górnik Łęczna SA)
3–4 m Sacha Franciszek (UKS AB Kraków)/ Kwieciński Ksawery (UKS AB Kraków)
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 m Horst Natalia (SSKS Badminton Przemyśl)
2 m Piaskowska Julia (UKS Sokół Ropczyce)
3–4 m Płuchowska Nikola (UKS AB Kraków)/Marek Karolina (UKS Cross Tomice)
Gra podwójna chłopców:
1 m Krystek Mikołaj (UKS Orbitek Straszęcin) / Koza Bartosz (Górnik Łęczna SA)
2 m Kwieciński Ksawery (UKS AB Kraków) / Sacha Franciszek (UKS AB Kraków)
3 m Chrząszcz Jakub (MKS Orlicz (Suchedniów) / Majka Klemens (UKS KSBad Kraków)
Gra podwójna dziewcząt:
1 m Horst Natalia (SSKS Badminton Przemyśl) / Oszajca Julia (UKS Skarbek Gogołów)
2 m Marek Karolina (UKS Cross Tomice) / Piaskowska Julia (UKS Sokół Ropczyce)
3-4 m Grabowska Arleta / Szewczuk Maja (UKS Kiko Zamość)/ Jasiulewicz Weronika (UKS AB Kraków)/ Płuchowska Nikola (UKS AB Kraków)
Gra mieszana:
1 m Krystek Mikołaj (UKS Orbitek Straszęcin) / Horst Natalia (SSKS Badminton Przemyśl)
2 m Tutka Tymoteusz (AS Victoria Kiełczów) / Piaskowska Julia (UKS Sokół Ropczyce)
3 m Drzyzga Przemysław / Oszajca Julia (UKS Skarbek Gogołów)
Młodzicy
Gra pojedyncza chłopców:
1 m Kukla Mateusz (UKS AB Kraków)
2 m Słania Maciej (UKS AB Kraków)
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 m Baryła Milena (Górnik Łęczna SA)
2 m Haładus Oliwia (Górnik Łęczna SA)
Gra podwójna chłopców:
1 m Kwieciński Emil (UKS AB Kraków) / Słania Maciej (UKS AB Kraków)
2 m Kaboth Maciej (AS Victoria Kiełczów) / Musiał Wiktor (UKS KSBad Kraków)
3 m Kukla Mateusz (UKS AB Kraków) / Rychlicki Bartosz (Górnik Łęczna SA)
Gra podwójna dziewcząt:
1 m Baryła Milena / Haładus Oliwia ((Górnik Łęczna SA)
2 m Janas Aleksandra / Pietrucha Sylwia (UKS Orbitek Straszęcin)
3 m Drob Ewelina / Margasińska Natalia (UKS AB Kraków)
Gra mieszana:
1 m Słania Maciej (UKS Ab Kraków) / Pietrucha Sylwia (UKS Orbitek Straszęcin)
2 m Kukla Mateusz / Tarazona Karolina (UKS AB Kraków)
3 m Rychlicki Bartosz / Haładus Oliwia ((Górnik Łęczna SA)
Juniorzy młodsi:
Gra pojedyncza chłopców:
1 m Kapera Jan (UKS Plesbad Pszczyna)
2 m Malak Kamil (Stal Nowa Dęba)
3–4 m  Jasek Igor (BENINCA UKS Feniks K-K)/Kacprzak Mateusz (UKS KSBad Kraków)
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 m Skrzek Emilia (UKS Orbitek Straszęcin)
2 m Małecka Oliwia (UKS Kiko Zamość)
3 m Bartłomiejczuk Ewa (MKS Orlicz Suchedniów)
Gra podwójna chłopców:
1 m Jasek Igor (BENINCA UKS Feniks K-K) / Kapera Jan (UKS Plesbad Pszczyna)
2 m Malak Kamil / Wąsik Karol (Stal Nowa Dęba)
3–4 m  Kufel Bartosz (UKS Orbitek Straszęcin0 / Wąsik Krystian (Stal Nowa Dęba)/Podkański Antoni / Wenerski Szymon (UKS Akademia Badmintona Lublin)
Gra podwójna dziewcząt:
1 m Bartłomiejczuk Dominika (MKS Orlicz Suchedniów) / Skrzek Emilia (UKS Orbitek Straszęcin)
2 m Bartłomiejczuk Ewa (MKS Orlicz Suchedniów) / Krystek Oliwia (UKS Orbitek Straszęcin)
3-4 m Bogdan Ewelina (UMKS Junis Szczucin) / Małecka Oliwia (UKS Kiko Zamość)
Gra mieszana:
1 m Kacprzak Mateusz (UKS KSBad Kraków) / Bogdan Ewelina (UMKS Junis Szczucin)
2 m Malak Kamil (Stal Nowa Dęba) / Skrzek Emilia (UKS Orbitek Straszęcin)
3–4 m  Wąsik Karol (Stal Nowa Dęba) / Bartłomiejczuk Dominika (MKS Orlicz Suchedniów)/Kufel Bartosz / Krystek Oliwia (UKS Orbitek Straszęcin)

Był to kolejny bardzo dobry występ podkarpackich badmintonistów w zawodach rangi ogólnopolskiej, przedłużający dobrą passę zwycięstw w rywalizacji z rówieśnikami z klubów Polski wschodniej, południowej i zachodniej. Wkrótce ukaże się klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych i klasyfikacji klubowej.