Otwarte Grand Prix Juniorów i Młodzików w Warszawie zakończone

W dniach 16-18.10.2020 r. kadra Podkarpackich badmintonistów uczestniczyła w Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Badmintona (Otwarte Grand Prix Juniorów i Młodzików). Ekipę z Podkarpacia reprezentowały kluby: UKS Orbitek Straszęcin, UKS Sokół Ropczyce, MKS STAL Nowa Dęba oraz MKS Skarbek Gogołów. W turnieju uczestniczyło  ponad 220 zawodniczek i zawodników z Polski i Ukrainy. Wiele pojedynków stało na bardzo wysokim poziomie i budziło dużo emocji do samego końca. Najlepszy wynik – Złoty medal w kategorii Junior wywalczyła Jessica Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce) wraz z partnerką Olą Radziszewską (UKS Hubal Białystok). Dziewczyny wygrały wszystkie swoje mecze bez straty seta a w finale również w 2 setach pokonały parę deblową rozstawioną z nr 1. Jessica również w grze pojedynczej zajęła wysokie 4 miejsce przegrywając nieznacznie swój mecz o finał. Jessica w niedzielą rozegrała łącznie sześć meczów i były to wyczerpujące pojedynki.
Trzecie miejsce i medal brązowy wywalczyła Emilia Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) wraz
z partnerką Julią Stankiewicz (UKS Hubal Białystok). Należy podkreślić, że zarówno Emilia jak i Julia zagrały w wyższej kategorii wiekowej i rozegrały bardzo dobre mecze ze starszymi zawodniczkami. Wysokie miejsce 5-8 zajęła para deblowa Wiktor Grzyb i Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin). W walce o półfinał nieznacznie ulegli parze deblowej z UKS Hubal Białystok. Ten trwający prawie godzinę trzysetowy mecz przyniósł wiele emocji a o wygranej decydowały drobne niuanse w końcówkach setów. W kategorii U15 w grze mieszanej wysokie 4 miejsce zajął Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) z  Ewa Bartłomiejczuk (UKS Orlicz Suchedniów). Również wysokie miejsce  5-8  zajęła para deblowa: Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin)/ Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba). Wyniki szczegółowe  można zobaczyć na stronie Tournament Software. W innych grach pojedynczych oraz podwójnych nasi zawodnicy zajęli dalsze miejsca. Niemniej jednak wykazali ambitną postawę i waleczność do samego końca pojedynków. Na Grand Prix w Warszawie zadebiutowali w turniejach poza podkarpackich młodzi badmintoniści z Gogołowa. Mamy nadzieję, że ten wyjazd i uczestnictwo zaprocentuje w przyszłości w kolejnych zawodach krajowych.
Mecze z kortu 1 i 2 WFB na Badminton Polska.

Natomiast w dniach 15-16.10.2020 r. w Józefosławiu odbyły się Narodowe Dni Badmintona w kategoriach dzieci od 9 do 17 lat. Jedyną reprezentantką z Podkarpacia była Antonina Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin). Tosia po zaciętych pojedynkach zajęła 5 miejsce w kategorii Żaków (U-11) oraz zwyciężyła zdecydowanie  w swojej kategorii żaków młodszych (U-9). Jednocześnie podczas całego turnieju pomagała organizatorowi w obsłudze sędziowskiej turnieju. RELACJA FOTO