Finał Karpackiej Ligi Badmintona 2024

W Nowej Dębie w dniu 13.04.2024 r. rozegrany został finał rozgrywek drużynowych Karpackiej Ligi Badmintona w sezonie rozgrywkowym 2023/24. Na starcie stanęły trzy zespoły: UKS „Kiko” I Zamość, UKS „Kiko” II Zamość oraz gospodarz zawodów drużyna MKS „Stal” Nowa Dęba.
Zespoły rywalizowały systemem gier: „każdy z każdym”. W każdym ze spotkań grano trzy gry pojedyncze oraz dwie gry podwójne. Zdecydowane zwycięstwo w tych rozgrywkach odniósł zespół badmintonistów Stali Nowa Dęba, który w pierwszym pojedynku pokonał drużynę UKS „Kiko” II Zamość 5:0. Punkty dla Stali w tym meczu zdobyli: w grach pojedynczych: Adrian Kowal, Kamil Malak i Krystian Wąsik oraz w grach podwójnych deble: Kamil Malak / Karol Wąsik i Krystian Wąsik / Jakub Suszyński. W meczu o pierwsze miejsce zespół Stali Nowa Dęba po pasjonującym pojedynku pokonał drużynę UKS „Kiko” I Zamość 4:1, a punkty dla Stali w tym meczu zdobyli: w grach pojedynczych: Krystian Wąsik i Kamil Malak oraz w grach podwójnych deble: Kamil Malak / Karol Wąsik i Krystian Wąsik / Jakub Suszyński. Na znakomitym poziomie sportowym w tym meczu stała gra podwójna,w której para ze Stali: Karol Wąsik / Kamil Malak po trzy setowym, morderczym pojedynku pokonała parę z Zamościa: Daniel Gujski / Gary Weng (19:21;24:22;21:16), broniąc przy tym trzy lotki meczowe. Warto w tym miejscu nadmienić, że zespół z UKS „Kiko” I z Zamościa przyjechał do Nowej Dęby wzmocniony zawodnikiem z Tajwanu Gary Wengiem.
Trzecie miejsce wywalczył zespół UKS „Kiko” II Zamość. Drużyna ligowa badmintonistów Stali Nowa Dęba w tych rozgrywkach w sezonie 2023/24 wystąpiła w składzie: Krystian Wąsik, Karol Wąsik, Kamil Malak, Adrian Kowal i Jakub Suszyński. Z wielką satysfakcją odnotować należy fakt, że badmintoniści Stali trzeci raz z rzędu wygrali drużynowe rozgrywki Karpackiej Ligi Badmintona, czego jak do tej pory jeszcze nikt nie dokonał.
Gratulacje dla całego zwycięskiego teamu ze Stali Nowa Dęba.
AB.