Super Grand Prix Juniorów i Młodzików w Suchedniowie

W dnich 6-7.04.2024 r. Suchedniowie w województwie świętokrzyskim rozegrany został wysoko punktowany, prestiżowy turniej badmintona w Polsce Super Grand Prix Juniorów i Młodzików. Na starcie stanęła cała czołówka polskich badmintonistów w tej kategorii wiekowej, a wśród nich przedstawiciele Podkarpacia z następujących klubów: Stal Nowa Dęba, UKS Orbitek Straszęcin i SSKS Badminton Przemyśl. Bamintoniści z Podkarpacia w tych prestiżowych zawodach spisali się nieźle, na miarę swoich aktualnych możliwości. Jedyny medal dla Podkarpacia zdobył Filip Żegleń reprezentujący UKS Orbitek Straszęcin w grze podwójnej młodzików w parze z Karolem Pyrlikiem (MKS Spartakus Niepołomice)
Wyniki w kategorii młodzików:
Singiel młodzików:
15 m. Filip Żegleń (UKS Orbitek Straszęcin)
20 m. Aleksander Bandrowicz (SSKS Badminton Przemyśl)
Mixt młodzików:
12 m. Aleksander Bandrowicz (SSKS Badminton Przemyśl) / Amelia Korpusińska ( UKS Start Smólnik)
Debel młodzików:
3 m. Filip Żegleń (UKS Orbitek Straszęcin) / Karol Pyrlik (MKS Spartakus Niepołomice)
Wyniki juniorów:
Singiel juniorów:
9 m. Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)
12 m. Bartosz Kufel ( UKS Orbitek Straszęcin)
19 m. Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl)
23 m. Szymon Kazimir ( SSKS Badminton Przemyśl)
Debel juniorów:
8 m. Bartosz Kufel ( UKS Orbitek Straszęcin) / Jub Gałązka (LKS Technik Głubczyce)
12 m. Krystian Wąsik ( (MKS Stal Nowa Dęba) / Kacper Drymajło ( (SSKS Badminton Przemyśl)
Na podkreślenie zasługuje fakt, że turnieje rangi Super Grand Prix są zaraz po mistrzostwach Polski najwyżej punktowanymi turniejami w Polsce.
Gratulacje dla całej ekipy za ambitną postawę.