Srebrny medal Tymoteusza Malika w Suwałkach

W dniach: 11 – 13.06.2021 r. w Suwałkach rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie. Na starcie mistrzostw stanęło ponad 100 najlepszych polskich badmintonistów zawodniczek i zawodników w kategorii wiekowej 20 – 23 lata. W tym gronie znalazła się również siedmioosobowa grupa podkarpackich badmintonistów, młodzieżowców i juniorów z  klubów : Stal Nowa Dęba, UKS Orbitek Straszęcin i UKS Sokół Ropczyce. Duży spektakularny sukces na suwalskich badmintonowych kortach zanotował na swoim koncie 22 – letni Tymoteusz Malik. Badmintonista Stali Nowa Dęba, wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg w znakomitym stylu wywalczył drugie miejsce, srebrny medal i tytuł młodzieżowego wicemistrza Polski w prestiżowej grze pojedynczej mężczyzn. Warto nadmienić, że Tymek w drodze do wielkiego finału pokonał w półfinale rozstawionego w mistrzostwach z numerem jeden Michała Matysiaka ( KS Hubertus Zalesie Górne) 2:0 (21:18;21:17) . Tymek badminton uprawia już 15 rok, a medal zdobyty w Suwałkach jest 13 w jego dotychczasowej sportowej karierze a jeszcze w przyszłym sezonie będzie występował  w tej kategorii wiekowej.
Dobrze w mistrzostwach spisali się pozostali reprezentanci Podkarpacia.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.
W grze podwójnej mężczyzn piąte miejsce wywalczył debel kombinowany: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Konrad Płoch (UKS Hubal Białystok), a na dziewiątym miejscu mistrzostwa ukończył kolejny debel kombinowany: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Kamil Zawada (UKS Kiko Zamość).
W grze mieszanej piąte miejsce wywalczył mixt klubowy Stali Nowa Dęba: Tymoteusz Malik / Aleksandra Ptak, a na dziewiątym miejscu mistrzostwa ukończył mixt kombinowany: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) Daniela Bielińska (UKS Unia Bieruń). W grze podwójnej kobiet dziewiąte miejsce wywalczył debel kombinowany: Aleksandra Ptak (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Felska (UKS Baranowo).

Mistrzostwa Polski Juniorów.
W grze mieszanej juniorów dobre piąte miejsce wywalczył mixt kombinowany: Jakub Melaniuk (UKS Unia Bieruń) Jessica Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce). W grze podwójnej juniorów również dobre piąte miejsce wywalczył debel klubowy UKS Orbitek Straszęcin; Wiktor Grzyb / Michał Kosztyło. W grze podwójnej juniorek dobre piąte miejsce wywalczył debel kombinowany: Jessica Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce) / Aleksandra Radziszewska (UKS Hubal Białystok). W grze pojedynczej juniorów na miejscach 17 – 32 sklasyfikowani zostali badmintoniści UKS Orbitek Straszęcin: Wiktor Grzyb i Michał Kosztyło.
Był to dobry występ podkarpackich badmintonistów: Stali Nowa Dęba, UKS Sokół Ropczyce i UKS Orbitek Straszęcin na zawodach rangi mistrzostw Polski, okraszony srebrnym medalem i zdobyczą punktową:  37,5 pkt – Stal Nowa Dęba, UKS Sokół Ropczyce – 4 pkt. oraz UKS Orbitek Straszęcin – 4 pkt. do klasyfikacji współzawodnictwa sportowego prowadzonej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Gratulacje dla podkarpackich badmintonistów.