Srebro i brąz Mikołaja Krystka w Suchedniowie

W dniach 20-23.05.2021 r. w Suchedniowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Młodzików Młodszych. W turnieju wystąpiła piątka zawodników z Podkarpacia – Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin), Natalia Horst (SSKS Badminton Przemyśl), Julia Piaskowska (UKS Sokół Ropczyce), Julia Oszajca (MKS Skarbek Gogołów) oraz Oliwia Surowiec (ZS Czarna). Najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Mikołaj Krystek ze Straszęcina, który zdobył dwa medale. Mikołaj brązowy medal zdobył w grze podwójnej chłopców występując w parze z Maksymilianem Piekarczykiem z Mazańcowic. Para Krystek/Piekarczyk przegrali mecz o finał z późniejszymi mistrzami Polski parą – Paweł Kiszczyk (LKS Technik Głubczyce)/ Damian Perkowski (UKS Hubal Białystok). W grze mieszanej Mikołaj zdobył srebrny medal występując w parze z Mają Naumczyk z LKS Technik Głubczyce. Para Krystek/Numczyk przegrała finał po zaciętej trzysetowej walce z parą Jakub Dulemba (MKS Orlicz Suchedniów)/Aleksandra Wilczewska (SKB Suwałki) zdobywając tym samym srebrny medal. Medale Mikołaja były pierwszymi w tym sezonie medalami zdobytymi podczas Mistrzostw Polski. Wszyscy zawodnicy dobrze zaprezentowali się podczas mistrzostw biorą pod uwagę trudności z jakimi borykały się kluby podczas pandemii.