Ogólnopolskie Turnieje w Żyrakowie i Straszęcinie

W dniach 10-11.03.2018 r. w halach Zespołów Szkół w Żyrakowie i w Straszęcinie odbyły się Ogólnopolskie Turnieje Badmintona w czterech  kategoriach wiekowych, tj.: Młodzików (U15), Młodzików Młodszych (U13), Żaków (U11) oraz Dzieci (U9). W zawodach udział wzięło w sumie 206 badmintonistów z 31 klubów z Polski oraz  gościnnie ekipa z Ukrainy (Lwowa). Organizatorem turnieju w Żyrakowie był Podkarpacki Związek Badmintona oraz UKS Orbitek Straszęcin. Był to jeden z największych turniejów w tej kategorii rozgrywany w tym roku. Dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Podkarpacia zdobywając 12 medali:
W kategorii Młodzika Młodszego:
3 miejsce w grze podwójnej dziewcząt zdobyła para UKS Start Widełka – Klaudia Rzeszutek/Emilia Pastuła. 3 miejsce w grze mieszanej również zdobyli zawodnicy z Widełki Maksymilian Chuchro/Klaudia Rzeszutek.
W kategorii Młodzika:
3 miejsce w grze pojedynczej dziewcząt zdobyła Klaudia Zator – Orbitek Straszęcin
2 miejsce w grze podwójnej dziewcząt zdobyła para Emilia Skrzek/Klaudia Zator
3 miejsce w grze podwójnej chłopców zdobyła Arkadiusz Dydyński (Orbitek Straszęcin) / Paweł Mucha (Spartakus Niepołomice)
3 miejsce w grze mieszanej zdobyła para ze Straszęcina Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek – Orbitek Straszęcin.
Dekoracji medalistów dokonali: Wójt Gminy Żyraków- Marek Rączka oraz Przewodniczący Rady Gminy Żyraków – Andrzej Wielgos.
Na turnieju Dzieci i Żaków w Straszęcinie medale dla naszego województwa zdobyli:
Kategoria Dzieci:
3 miejsce w grze pojedynczej chłopców – Dawid Kosztyło – Orbitek Straszęcin oraz  Aleksander Bandrowicz – UKS Aktywna Piątka Przemyśl
Kategoria Żaków:
2 miejsce w grze pojedynczej chłopców – Konrad Krystek – Orbitek Straszęcin
3 miejsce w grze pojedynczej chłopców – Maciej Chuchro – Start Widełka
3 miejsce  w grze pojedynczej dziewcząt – Oliwia Surowiec – Start Widełka oraz Julia Piaskowska – UKS Sokół Ropczyce