Kolejne medale Podkarpackich Badmintonistów

Fantastyczne wieści napłynęły z miejscowości Babimost (województwo lubuskie), gdzie rozegrane zostały finały XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie. Na starcie mistrzostw stanęli wszyscy najlepsi polscy juniorzy młodsi z całej Polski, a w tym doborowym gronie również dziesiątka młodych badmintonistów ze: Stali Nowa Dęba, UKS Orbitek Straszęcin, UKS Aktywna Piątka Przemyśl, UKS Sokół Ropczyce, RKB Rzeszów i UKS Start Widełka.Podkarpaccy badmintoniści spisali się znakomicie, zdobywając pięć medali (2 srebrne i 3 brązowe) oraz wiele miejsc punktowanych, które są wliczane do punktacji klubów i województw prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski na 2017 rok w grze podwójnej dziewcząt w doskonałym stylu, po grze niesamowicie dramatycznej, stojącej na wysokim poziomie wywalczyła para: Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Pająk (MKS Orlicz Suchedniów). Warto nadmienić, że w pojedynku ćwierćfinałowym decydującym o strefie medalowej, w trzecim decydującym secie Beata i Ola przegrywały już 8:16 i 10:17, by w niesamowitej i szaleńczej pogoni za rywalkami wygrać seta 21:19!  Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel dziewcząt: Natalia Róg (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin). Na miejscu dziewiątym uplasowały się pary: Aleksandra Jodłowska (UKS Sokół Ropczyce) / Klaudia Bukowińska (RKB Rzeszów) oraz Maria Dziedzic (UKS Sokół Ropczyce) / Klaudia Butkiewicz (SKB Suwałki). Dziewczęta z Podkarpacia spisały się wręcz sensacyjnie i rewelacyjnie, ponieważ wspólnie ze swoimi partnerkami pokonały pary dużo wyżej klasyfikowane i rozstawione w mistrzostwach odpowiednio z numerami dwa i cztery. W grze pojedynczej chłopców drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski na 2017 rok wywalczył po bardzo dobrej grze Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl). W grze mieszanej trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyły mixty: Jakub kufel (UKS Orbitek Straszęcin) / Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa) oraz Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) / Dominika Kwaśnik (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle).  Dobre punktowane, piąte miejsce wywalczył mixt klubowy Stali Nowa Dęba: Rafał Lejko / Natalia Róg, a miejsce punktowane dziewiąte wywalczył mixt kombinowany: Sebastian Bilbin (SKB Suwałki) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba). W grze podwójnej chłopców dobre punktowane piąte miejsce wywalczył debel kombinowany: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin). Na miejscu dziewiątym uplasował się debel: Krzysztof Płoch (UKS start Widełka) / Robert Nagły (MKS KSOS Kraków).W grze pojedynczej dziewcząt wysokie punktowane piąte miejsce zajęła Klaudia Bukowińska (RKB Rzeszów) a dziewiąte Magdalena Golenia (Orbitek Straszęcin). Dzięki tak znakomitej postawie młodych badmintonistów, MKS „Stal” Nowa Dęba w punktacji klubów wywalczył znakomite piąte miejsce w Polsce a UKS Orbitek Straszęcin oraz UKS Aktywna Piątka Przemyśl zostały sklasyfikowane na miejscu siódmym. Natomiast województwo podkarpackie wywalczyło doskonałe, bo trzecie miejsce w Polsce (statuetkę i dyplomy odebrał jeden z trenerów kadry wojewódzkiej Adam Bunio ze Stali Nowa Dęba), a na jego tak wysokie miejsce zapracowali wszyscy badmintoniści z Podkarpacia, którzy w sposób godny najlepszych sportowców, z pełną determinacją reprezentowali Podkarpacie w Babimoście.
To kolejny historyczny wyczyn podkarpackich badmintonistów związany z ich startami na Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży. Z wielką satysfakcją i dumą poinformować trzeba, że w sumie podkarpaccy badmintoniści wywalczyli w Babimoście pięć medali: dwa srebrne i trzy brązowe oraz zajęli wiele miejsc punktowanych. Łącznie w tym sezonie podkarpaccy badmintoniści w indywidualnych mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych oraz drużynowych mistrzostwach Polski wywalczyli aż 14 medali: 3 złote, 3 srebrne i 7 brązowych. Świadczy to, że podkarpacka myśl szkoleniowa cały czas święci triumfy w najważniejszych startach jakimi są mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Serdeczne gratulacje tak dla zawodniczek i zawodników oraz ich trenerów, a także Podkarpackiego Związku Badmintona.

” Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego”