Złoto i srebro na Mistrzostwach Polski Młodzików w Suwałkach

W stolicy polskiego zimna, w dalekich Suwałkach w dniach 12-14.05.2017 r.  z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały „Mallow” Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie. Podkarpacie w tych mistrzostwach reprezentowali badmintoniści z następujących klubów: UKS Start Widełka, UKS Orbitek Straszęcin, UMKS Dubiecko, UKS Mix-Team Tarnowiec i MKS Stal Nowa Dęba. Znakomicie spisali się w nich młodzi badmintoniści z trzech podkarpackich klubów: z UKS Start Widełka, ze Stali Nowa Dęba oraz z UKS Orbitek Straszęcin. W grze pojedynczej chłopców po koncertowej grze szczególnie w półfinale i finale pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza Polski młodzików na 2017 rok wywalczył Szymon Maciąg (UKS Start Widełka). W grze podwójnej chłopców Jakub Suszyński (MKS Stal Nowa Dęba) wspólnie z Michałem Kosztyło (UKS „Orbitek” Straszęcin) po doskonałej grze wywalczyli drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski na 2017 rok. Jest to życiowy i największy sukces tych utalentowanych badmintonistów i ukoronowanie ich tytanicznej pracy, którą wykonali na treningach w ostatnich latach. W grze mieszanej mixt w składzie: Jakub Suszyński („Stal” Nowa Dęba) / Arianna Biel (UKS „Unia” Bieruń) wywalczyli bardzo dobre piąte miejsce, tak samo jak mixt: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec), a do strefy medalowej zabrakło im bardzo niewiele. Wszystko wskazuje na to, że Szymon, Kuba i Michał dzięki tym znakomitym wynikom zostaną powołani do szerokiej kadry Polski młodzików. Dobre dziewiąte miejsce w grze podwójnej dziewcząt wywalczył również debel Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) / Amelia Bukowińska (UMKS Dubiecko) oraz Joanna Szerszeń/Aleksandra Szela (UKS Orbitek Straszęcin).

” Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego”