Medale na Mistrzostwach Polski w Lublinie

W dniach 21-23.04.2017 r. w Lublinie zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców z udziałem naszych zawodników.  Nasze województwo reprezentowali zawodnicy z następujących klubów: MKS Stal Nowa Dęba, UKS Start Widełka, UKS Orbitek Straszęcin i UKS Aktywna Piątka Przemyśl. Występ naszych zawodników zaowocował zdobyciem 6 medali. W kategorii młodzieżowców złoty medal w grze podwójnej kobiet zdobyła Katarzyna Kutacha występująca w parze z Joanną Stanisz (ABR Warszawa). Katarzyna zdobyła również brązowy medal w grze pojedynczej kobiet. W tej kategorii piąte punktowane miejsce zdobyła w grze podwójnej kobiet Magdalena Machnik (Orbitek Straszęcin) występująca w parze z Kamilą Morawską  (AZSAGH Kraków). W grze podwójnej mężczyzn piąte miejsce zajął Szymon Malik(MKS Stal Nowa Dęba) z Rafałem Markiewiczem (AZSAGH Kraków).  W rywalizacji juniorów złoty medal w grze podwójnej wywalczył Tymoteusz Malik (MKS Stal Nowa Dęba) występujący w parze z Robertem Cybulskim (UKS Unia Bieruń), oraz brązowy medal w grze mieszanej z Aleksandrą Ptak (Voltric Kępno). Również w grze mieszanej brązowy medal zdobył drugi zawodnik z Nowej Dęby  Patryk Kopeć z Wiktorią Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza). Patryk zajął też piąte miejsce w grze podwójnej wraz ze swoim partnerem deblowym Bartoszem Markiewiczem (MKS Solec Kujawski) . Brązowy medal w grze podwójnej juniorów zdobyła para z UKS Start Widełka Paweł Kopański/Konrad Płoch. Konrad i Paweł przegrali mecz o wejście do finału z parą Tymoteusz Malik /Robert Cybulski . Trzy sety rozegrane przez te pary dostarczyły wiele emocji. Spotkanie aspirowało do wielkiego finału tej imprezy. W grze podwójnej juniorów piąte miejsce wywalczył zawodnik UKS Aktywnej Piątki Norbert Świerk występujący w parze z Jędrzejem Wachowskim (STB Energia Lubliniec) , który również zajął piąte miejsce w grze pojedynczej. <WYNIKI>

” Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego”