Ekstraklasa w Nowej Dębie

W miniony weekend, w dniach 04 – 05.02.2017r. w centrum uwagi badmintonowej Polski były dwa miasta: Bieruń na Górnym Śląsku oraz Nowa Dęba na Podkarpaciu. W tych dwóch miejscowościach rozegrane zostały mecze II rundy ekstraklasy badmintona, a dwanaście drużyn rywalizowało o kolejne punkty w badmintonowej elicie. W Bieruniu rywalizowały ze sobą zespoły: UKS Unia Szlif – Pol Bieruń, UKS Hubal Białystok, Yonex Team Lublin, SKB Litpol – Malow Suwałki, AZS AGH Kraków i OSSM SMS Białystok. W Nowej Dębie natomiast swoje mecze rozgrywały następujące drużyny: KU AZS UM Łódź, AZS UWM Olsztyn, UKS Plesbad Pszczyna, UKS “Aktywna Piątka” Przemyśl, Sportowa Politechnika Gdańsk i gospodarz MKS Stal Nowa Dęba.Po kilku latach badmintonowa ekstraklasa znowu zawitała do Nowej Dęby. Wielkie emocje, badminton na najwyższym, krajowym poziomie, kibice na trybunach, znakomita organizacja, to w skrócie opis II rundy badmintonowej elity w hali widowiskowo – sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie.Młodziutki zespół Stal spisał się w tych meczach wręcz rewelacyjnie i sensacyjnie odnosząc komplet, czyli trzy niespodziewane, ale jak najbardziej zasłużone zwycięstwa nad rywalami dużo wyżej notowanymi. Najpierw stalowcy pokonali 4:2 drużynę Sportowa Politechnika Gdańsk, a punkty dla gospodarzy zdobyli: Szymon Malik w singlu mężczyzn, debel kobiet: Natalia Róg / Beata Mycek, debel mężczyzn: Czachor Mateusz / Kopeć Patryk i mixt: Tymoteusz Malik / Natalia Róg.
W drugim swoim sobotnim meczu nowodębianie pokonali po znowu znakomitej grze drużynę UKS Plesbad Pszczyna również 4:2, a punkty tym razem zdobywali: w singlach mężczyzn: Szymon Malik, Tymoteusz Malik, w deblu mężczyzn; Patryk Kopeć / Tymoteusz Malik i w mixście: Patryk Kopeć / Natalia Róg. W meczu niedzielnym stalowcy z Nowej Dęby zmierzyli się z drużyną z AZS UWM Olsztyn. Po niesamowitym, dramatycznym i stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym meczu odnieśli trzecie kolejne zwycięstwo, pokonując akademików z Olsztyna również 4:2. Punkty w tym meczu zdobyli: w singlu kobiet Beata Mycek, w singlu mężczyzn Tymoteusz Malik, który po doskonałej grze pokonał byłego 5 – krotnego mistrza Polski seniorów, legendę polskiego i europejskiego badmintona Jacka Niedźwiedzkiego 2:0 (21:13;21:13), debel kobiet: Natalia Róg / Beata Mycek oraz mixt: Tymoteusz Malik / Natalia Róg, którzy po dramatycznym meczu pokonali mixt z Olsztyna 2:1 (17:21;21:19;21:19). Najlepszym meczem chyba całej II rundy był jednak pojedynek deblistów z Olsztyna i Nowej Dęby, który obfitował w niesamowite zagrania stojące na najwyższym poziomie, za co obie pary zebrały od licznej widowni wiele zasłużonych braw.Dzięki tym trzem wygranym spotkaniom badmintoniści Stali Nowa Dęba umocnili się na szóstym miejscu w badmintonowej elicie. Drugim zespołem z Podkarpacia który rozgrywał swoje mecze była drużyna UKS Aktywna Piątka Przemyśl która wygrała dwa swoje pojedynki. Druzyna z  Przemyśla  wystąpiła w składzie: Dorota Danielak, Kinga Stefańska, Norbert Świerk, Sergii Garist, Aleksandra Rogowska, Patryk Kordek, Wojciech Stańko, Grzegorz Stańko.
Wyniki pozostałych meczy:
UKS “Aktywna Piątka” Przemyśl – AZS UWM Olsztyn  5:1
KU AZS UM Łódź – Sportowa Politechnika Gdańsk  5:1
UKS Plesbad Pszczyna – UKS “Aktywna Piątka” Przemyśl  2:4
KU AZS UM Łódź – AZS UWM Olsztyn  5:1
Sportowa Politechnika Gdańsk – UKS “Aktywna Piątka” Przemyśl  4:2
KU AZS UM Łódź – UKS Plesbad Pszczyna  4:2

Sędzią głównym II rundy w Nowej Dębie był pan Stefan Pawlukiewicz z Suchedniowa, a opiekę medyczna sprawował ratownik medyczny pan Henryk Serafin.Zawody swoją obecnością zaszczycił również członek Zarządu Polskiego Związku Badmintona pan Maciej Kikosicki z Łodzi, a niedzielny mecz obserwował również Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba pan Wiesław Ordon. Zawody miały doskonałą oprawę organizacyjno – logistyczną, co na każdym kroku podkreślali wszyscy uczestnicy. II runda ekstraklasy dzięki transmisji internetowej była kolejną doskonałą promocją badmintona, MKS Stal Nowa Dęba oraz środowiska Miasta i Gminy Nowa Dęba na arenie ogólnopolskiej przez zawodników sekcji badmintona, która w 2017 roku obchodzi piękny, bo złoty jubileusz 50 – lecia swojego istnienia w środowisku Nowej Dęby. Mamy nadzieję, że ten zloty jubileusz będzie odpowiednio doceniony przez władze samorządowe i Zarząd Klubu MKS “Stal” Nowa Dęba.