Dwa medale w Grand Prix w Suchedniowie

W dniach  16-18 września 2016 r. w Suchedniowie rozegrany został Międzynarodowy Turniej badmintona Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych.

Województwo Podkarpackie reprezentowały kluby : UKS Sokół Ropczyce, MKS Stal Nowa Dęba, Orbitek Straszęcin, Aktywna Piątka Przemyśl.

Kadra województwa podkarpackiego z turnieju wraca z dorobkiem dwóch medali. Srebro w rywalizacji kobiet w kategorii juniorów młodszych  w grze podwójnej wywalczyły Magdalena Golenia (Orbitek Straszęcin)/ Natalia Róg (MKS Stal Nowa Dęba, ulegając w finale parze Hanna Szymańska / Dagmara Pękała, natomiast brąz wywalczyły Beata Mycek (MKS Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Pająk (MKS Orlicz Suchedniów).  W grze mieszanej juniorów młodszych trzy pary z udziałem naszych zawodników awansowały do ćwierćfinałów: Miłosz Miernik (Orlicz Suchedniów)/ Zofia Tomczyk (MKS Stal Nowa Dęba, Jakub Kufel (Orbitek Straszęcin)/Joanna Dorawa (Lednik Miastko) i Patryk Kordek (Aktywna Piątka Przemyśl)/Dominika Kwaśnik (Fenix Kędzierzyn Koźle|). Również do ćwierćfinału w kategorii młodzików młodszych awansowała para z UKS Orbitek Straszęcin Arkadiusz Dydyński/Klaudia Zator.Pozostali nasi reprezentanci nieznacznie przegrali swoje pojedynki, ale prognozy na przyszłe turnieje są jak najbardziej obiecujące.

Był to bardzo udany start inaugurujący otwarcie nowego sezonu rozgrywkowego 2016/2017 z udziałem zawodników i zawodniczek z Podkarpacia.