Narodowy Dzień Badmintona na Stadionie Narodowym w Warszawie

W dniu 10.09.2016 r. w Warszawie na stadionie PGE Narodowy miało miejsce wydarzenie bezprecedensowe w skali europejskiego i światowego badmintona, a mianowicie Narodowy Dzień Badmintona pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W niecce naszego Stadionu Narodowego ułożono 50 badmintonowych kortów. Jeszcze nigdzie na świecie nie udało się dokonać takiego przedsięwzięcia i zgromadzić w jednym miejscu w tym przypadku na 58 – tysięcznym stadionie 50 kortów badmintonowych. Przez cały dzień wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na badmintonowych kortach rywalizując w różnych kategoriach wiekowych oraz o różnych stopniach badmintonowego zaawansowania. W akcji można było w tym dniu zobaczyć klasycznych amatorów, weteranów, czynnych zawodników i zawodniczki młodego pokolenia polskich badmintonistów oraz gwiazdy europejskiego i światowego badmintona w tym polskich badmintonowych olimpijczyków, a także polskich aktorów i parlamentarzystów oraz niektórych polskich olimpijczyków z Rio, a między innymi wicemistrza olimpijskiego w z Rio w dysku Piotra Małachowskiego. Na płycie największego w Polsce obiektu wielofunkcyjnego mecze rozgrywali amatorzy i profesjonaliści, fani tej dyscypliny, którzy przyjechali do Warszawy z całego kraju. W komplecie zjawiła się kadra badmintonistów z reprezentantami Polski na igrzyskach w Rio de Janeiro: Nadieżdą Ziębą, Robertem Mateusiakiem, Przemysławem Wachą, Adamem Cwaliną i Adrianem Dziółko. Biało-czerwoni udzielali wskazówek na temat rozgrzewki, taktyki, techniki gry i czuwali nad przebiegiem rywalizacji na kortach.W meczu gwiazd Rosjanie: Władimir Iwanow – Iwan Sozonow pokonali olimpijski polski debel Rio 2016: Przemysław Wacha – Adama Cwalina 2-1 (21:17, 16:21, 21:17). W Narodowym Dniu Badmintona, pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, rozegrano kilka finałowych pojedynków o Puchar Polski. Trofeum w kategorii klubów zdobył wicemistrz kraju UKS Hubal Białystok, który pokonał mistrza SKB Litpol – Malow Suwałki 3:0.
Na korcie centralnym umiejscowionym na specjalnym podwyższeniu rozegrano wiele pokazowych pojedynków w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych z udziałem najlepszych polskich badmintonistów oraz gwiazd europejskiego i światowego badmintona.
Na 50 kortach w sobotę od rana do późnych godzin wieczornych około 15 tys. osób próbowało odbijać rakietkami lotki. Przyjechali z różnych województw całej Polski oraz spoza jej granic. Najmłodsi mieli po cztery – pięć lat. Najstarsi którym nie zaglądano w metryki, ale niektórzy z nich mogli mieć z siedemdziesiąt i więcej lat. Ponad 400 osób wzięło udział w turnieju amatorów. Cała impreza miała znakomitą oprawę organizacyjną i logistyczną, a wszystko co działo się w tym dniu na PGE Narodowym relacjonowała na bieżąco Telewizja Polska oraz dwójka dziennikarzy sportowych TVP 1: Sylwia Dekiert i Rafał Patyra.
W tym gronie nie zabrakło przedstawicieli z województwa Podkarpackiego wśród których wymienić należy zawodników z: MKS Stal Nowa Dęba na czele z Patrykiem Kopciem – członkiem Kadry Polski Juniorów U – 19 oraz Rafałem Lejko – członkiem Kadry Polski Juniorów Młodszych U -17, UKS Trójki Tarnobrzeg wraz z Tymoteuszem Malikiem członkiem Kadry Polski Juniorów U-17, UKS Start Widełka reprezentowanego przez  Konrada Płocha – członka kadry Polski U-19, UKS Aktywnej Piątki Przemyśl z Patrykiem Kordkiem – członkiem kadry Polski juniorów U-17, UKS Orbitek Straszęcin, UKS Sokoła Ropczyce,  UKS Refleks Żupawa, . Nad grupą zawodników czuwali przedstawiciele Zarządu Podkarpackiego Związku Badmintona i Komisji Rewizyjnej : Adam Bunio, Andrzej Rachwał, , Bartosz Curzytek, Piotr Malik, prezesi klubów, oraz trener koordynator kadry wojewódzkiej Piotr Skrzek.