Trzy brązowe medale na Mistrzostwach Polskiego Związku Badmintona w Częstochowie

W dniach 3-5 listopada w Częstochowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polskiego Związku Badmintona w kategoriach wiekowych U15 oraz U19. Miłą niespodziankę sprawili podkarpaccy badmintoniści, którzy wywalczyli trzy medale mistrzostw. Nasza reprezentacja w kategorii U15 składała się z sześciu zawodników kadry wojewódzkiej: Oliwia Surowiec – UMKS Koliber Dąbrówki, Jan Wilczek, Przemysław Drzyzga – MKS Skarbek Gogołów, Filip Żegleń, Igor Dydyński, Bartosz Maciejowski – UKS Orbitek Straszęcin. Niewiele zabrakło aby nasza reprezentantka Oliwia Surowiec w grze pojedynczej wywalczyła wejście do finału mistrzostw, przegrała w trzech wyrównanych setach na przewagi. Tym niemniej cieszymy się z widocznego progresu oraz zdobycia dodatkowo brązowego medalu w grze podwójnej. Nasi młodzi chłopcy Jan Wilczek/Przemysław Drzyzga także dorzucili brąz w grze podwójnej do podkarpackiej puli medali. Te wyniki napawają optymizmem i mamy nadzieję na dalsze tak dobre starty naszych zawodników.

Szczegółowe wyniki naszych zawodników:

  1. Oliwia Surowiec (UMKS Koliber Dąbrówki) – 3 miejsce gra pojedyncza, 3 miejsce gra podwójna;
  2. Jan Wilczek (MKS Skarbek Gogołów) – 3 miejsce gra podwójna, 33 miejsce gra pojedyncza;
  3. Przemysław Drzyzga (MKS Skarbek Gogołów) – 3 miejsce gra podwójna, 17 miejsce gra pojedyncza;
  4. Filip Żegleń (UKS Orbitek Straszęcin) – 5 miejsce gra podwójna, 17 miejsce gra pojedyncza;
  5. Maciejowski Bartosz (UKS Orbitek Straszęcin) – 16 miejsce gra podwójna, 33 miejsce  gra pojedyncza;
  6. Igor Dydyński (UKS Orbitek Straszęcin) – 16 miejsce gra podwójna, 33 miejsce  gra pojedyncza;