Bardzo dobry występ naszych zawodników na Grand Prix Elity, Juniorów i Młodzików w Warszawie

W  Warszawie w dzielnicy Wilanów z udziałem 189 zawodniczek i zawodników z: Ukrainy, Słowacji i Polski rozegrany został prestiżowy turniej badmintona Otwarte Grand Prix Elity, Juniorów i Młodzików – XX Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona. W tym prestiżowym dla polskich badmintonistów turnieju wystartowała również grupa badmintonistów z klubów podkarpackich: Stali Nowa Dęba, SSKS Badminton Przemyśl, UKS Orbitek Straszęcin, MKS Skarbek Gogołów i UMKS Koliber Dąbrówki. Badmintoniści z Podkarpacia spisali się wręcz rewelacyjnie, stając wielokrotnie na podium dla zwycięzców. Mimo wielu trudności z jakimi borykają się w swoich klubach udowodnili, że wielka ambicja i wola walki do końca przynosi wymierne efekty w postaci miejsc medalowych. W kategorii młodzików dwa medale zdobyła zawodniczka UMKS Koliber Dąbrówki Oliwia Surowiec złoty w grze podwójnej dziewcząt i brązowy w grze pojedynczej. Również w tej kategorii srebrny medal w grze podwójnej chłopców zdobyli Przemysław Drzyzga/Jan Wilczek MKS Skarbek Gogołów. Te wyniki są dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Polskiego Związku Badmintona, które już w dniach 3-5.11.2023 r. zostaną rozegrane w Częstochowie.  Znakomity występ w kategorii juniorów zanotował zawodnik UKS Orbitek Straszęcin Mikołaj Krystek, który będąc jeszcze juniorem młodszym zdobył brązowy medal w grze pojedynczej. Również brązowy medal w grze podwójnej chłopców zdobyła nasza para Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl). Bardzo dobre wyniki zanotowali także zawodnicy w kategorii elity. Tymoteusz Malik MKS Stal Nowa Dęba zdobył dwa złote medale w grze pojedynczej i podwójnej. Również brat Tymka Szymon Malik zdobył w grze mieszanej brązowy medal w kategorii elity.
Szczegółowe wyniki naszych zawodników:
Młodzicy:
– Oliwia Surowiec (UMKS Koliber Dąbrówki) – 3 m. gra pojedyncza 1 m gra podwójna
– Filip Żegleń (UKS Orbitek Straszęcin) – 4 m gra podwójna, 5 m gra pojedyncza
– Przemysław Drzyzga ( MKS Skarbek Gogołów – 5 m gra pojedyncza 2 m gra podwójna
– Jan Wilczek ( MKS Skarbek Gogołów) 18 m gra pojedyncza, 2 m gra podwójna
– Igor Dydyński (UKS Orbitek Starszęcin) 35 m gra pojedyncza, 15 m gra podwójna,
– Aleksander Bandrowicz (SSKS Badminton Przemyśl) – 15 m gra podwójna,
– Amelia Wilisowska (MKS Skarbek Gogołów) – 29 m gra pojedyncza,13 m gra podwójna
– Ignacy Wiśniowski (MKS Skarbek Gogołów) 15 m gra podwójna, 35 m gra pojedyncza
Juniorzy:
– Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) – 3 m gra pojedyncza, 6 miejsce gra podwójna
– Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) – 8 m gra pojedyncza, 6 miejsce gra podwójna
– Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl – 8 m gra pojedyncza, 3 m gra podwójna
– Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) – 8 m gra pojedyncza, 3 m gra podwójna
Elita:
– Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba) – 1 m gra pojedyncza, 1 m. gra podwójna
– Szymon Malik (Stal Nowa Dęba) – 3 m gra mieszana, 4 m gra pojedyncza.|
SZCZEGÓŁOWE WYNIKI