Brązowy medal Emili Skrzek podczas IMP Juniorów i Młodzieżowców

W dniach 1-4.06.2023 r. w Białymstoku z udziałem wszystkich najlepszych aktualnie zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców  w badmintonie. W tej grupie znalazła się również czteroosobowa grupa badmintonistów z Podkarpacia: Emilia Skrzek (U – 19) i Wiktor Grzyb (U – 23) (oboje UKS Orbitek Straszęcin) oraz Karol Wąsik (U – 19) i Kamil Malak (U – 19) (obaj MKS Stal Nowa Dęba). Znakomicie spisała się Emila Skrzek, która wystąpiła tylko w grze mieszanej juniorów wspólnie ze swoim partnerem Piotrem Tomaszewskim ( PULSLIFT UKS NIKE Suchedniów). Mixt podkarpacko – świętokrzyski po znakomitej, momentami wręcz koncertowej grze zdobył brązowy medal. Emilia swoją grą udowodniła, że podkarpacka myśl szkoleniowa jest ciągle aktualna i na wysokim poziomie i dużo nie odbiega od myśli szkoleniowej w centralnym ośrodku szkoleniowym polskich badmintonistów. W kategorii juniorów wystąpili również badmintoniści Stali Nowa Dęba. W grze pojedynczej juniorów dziewiąte miejsce wywalczył Kamil Malak, a na miejscu siedemnastym uplasował się Karol Wąsik. W grze podwójnej juniorów na miejscu dziewiątym uplasował się debel: Kamil Malak / Karol Wąsik. W kategorii młodzieżowców wystąpił Wiktor Grzyb. W grze pojedynczej mężczyzn wywalczył dziewiąte miejsce, w grze podwójnej mężczyzn wspólnie z Karolem Budnym ( BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle) wywalczyli dobre piąte miejsce. W tym miejscu warto nadmienić, że tym startem dobiegł końca pewien etap wspólnej pracy szkoleniowej i prowadzenia zawodników na zawodach rangi mistrzowskiej duetu trenerskiego: Piotra Skrzeka (UKS Orbitek Straszęcin) i Adama Bunio (MKS Stal Nowa Dęba)
Wielkie gratulacje dla Emilii za zdobyty medal oraz za postawę dla pozostałych zawodników.
Teraz czas i pora na zasłużony odpoczynek.