Stypendia i nagrody dla trenerów i zawodników MKS Stal Nowa Dęba

W Sali Kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, w czwartek 16 lutego 2023 roku odbyła się miła uroczystość wręczenia stypendiów i nagród sportowych za wysokie wyniki sportowe osiągnięte przez zawodników i trenerów w roku 2022. Wśród zaproszonych gości na uroczystość przybyli: Damian Diektiarenko – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie, Wiesław Ordon – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Łukasz Serafin i Tomasz Wolan – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz Tomasz Kopeć – Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej. Młodym sportowcom podczas uroczystości towarzyszyli rodzice i dziadkowie, którzy liczne przybyli na to wydarzenie. Zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miejskiej w sprawie przyznawania stypendiów i nagród za osiągnięcia sportowe, każdego roku do 15 stycznia kluby sportowe mają możliwość składania wniosków o przyznanie nagród i stypendiów. Podobnie było w obecnym roku, gdzie w terminie zostało złożonych 37 wniosków. Następnie wnioski zostały zaopiniowane przez Komisję d/s Sportu, Zdrowia, Spraw Statutowych i Społecznych Rady Miejskiej, a propozycje podziału zostały przedstawione Burmistrzowi, który swoim podpisem stypendia i nagrody przyznał między innymi grupie wyróżniających się zawodników sekcji badmintona z MKS „Stal” Nowa Dęba oraz ich trenerom.
Nagrody dla trenerów otrzymali:
Adam Bunio trener sekcji badmintona
Patryk Kopeć trener sekcji badmintona
Miesięczne stypendia od marca do grudnia otrzymali następujący zawodnicy:
Tymoteusz Malik
Krystian Wąsik
Karol Wąsik
Kamil Malak
Na zakończenie uroczystości głos zabrał Burmistrz Wiesław Ordon, który pogratulował nagrodzonym zawodnikom i ich trenerom oraz rodzicom za zaangażowanie w rozwój sportu oraz promocję miasta i gminy na arenach sportowych całej Polski. Burmistrz przedstawił założenia budżetu gminy na zadania inwestycyjne w zakresie infrastruktury sportowej.
Podziękowania i gratulacje nagrodzonym zawodnikom, trenerom i rodzicom złożył również Damian Diektiarenko Przewodniczący Rady Miejskiej, który poinformował o budowie w bieżącym roku nowego budynku szatniowego na stadionie SOSiR oraz o obchodach Jubileuszu 70-lecia MKS STAL przypadających w 2023 roku.
Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych.
Całą uroczystość zorganizował Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, a wzorowo ją przeprowadził Dyrektor SOSiR  Adam Szurgociński.
Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy i goście zostali zaproszeni na pączki  i ciastka, podczas której w luźnej i swobodnej atmosferze dyskutowano o przyszłości nowodębskiego sportu.