Pieć medali naszych zawodników na Otwartym Grand Prix w Suchedniowie

W dniach 20-22.01.2023 roku w Suchedniowie odbyło się Otwarte Grand Prix Młodzieżowców, Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych. W turnieju udział wzięło 206 zawodników z całej Polski oraz z Ukrainy, a wśród nich kadra województwa Podkarpackiego. Nasi zawodnicy reprezentowali kluby: SSKS Badminton Przemyśl, MKS Skarbek Gogołów, MKS Stal Nowa Dęba, UKS Sokół Ropczyce oraz UKS Orbitek Straszęcin. Nasi reprezentanci zdobyli 5 medali. Dwa złote medale w kategorii młodzieżowców zdobyła zawodniczka UKS Orbitek Straszęcin Emilia Skrzek występująca w grze mieszanej z Piotrem Tomaszewskim (PULSLIFT UKS Nike Suchedniów) oraz w grze podwójnej z Julią Pajek (MKS Orlicz Suchedniów). W grze pojedynczej juniorów młodszych brązowy medal  zdobył Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba) oraz Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl) w grze mieszanej występując w parze z Leną Jachimek (AZS AWF Katowice). W kategorii młodzików młodszych w grze podwójnej  brązowy medal zdobył Filip Żegleń (UKS Orbitek Straszecin) występując w parze z Karolem Pyrlikiem (MKS Spartakus Niepołomice)
Szczegółowe wyniki naszych zawodników:
Młodzieżowcy:
1) Emilia Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) – 1 miejsce gra podwójna, 1 miejsce gra mieszana
2) Grzyb Wiktor (UKS Orbitek Straszęcin) – 5 miejsce gra podwójna, 7 miejsce gra pojedyncza
3) Malak Kamil (MKS Stal Nowa Dęba) – 5 miejsce gra podwójna, 4 miejsce gra pojedyncza
Juniorzy młodsi:
4) Wąsik Krystian (MKS Stal Nowa Dęba) – 3 miejsce gra pojedyncza, 5 miejsce gra podwójna
5) Kufel Bartosz (UKS Orbitek Straszęcin) – 9 miejsce gra pojedyncza, 5 miejsce gra podwójna
6) Drymajło Kacper (SSKS Badminton Przemyśl) – 19 miejsce gra pojedyncza, 3 miejsce gra mieszana
7) Piaskowska Julia (UKS Sokół Ropczyce) – 11 miejsce gra pojedyncza, 17 miejsce gra mieszana
8) Kazimir Szymon (SSKS Badminton Przemyśl) – 19 miejsce gra pojedyncza, 10 miejsce gra podwójna
Młodzicy młodsi:
9) Żegleń Filip (UKS Orbitek Straszęcin) – 3 miejsce gra podwójna, 5 miejsce gra pojedyncza
10) Bandrowicz Aleksander (SSKS Badminton Przemyśl) – 17 miejsce gra pojedyncza, 5 miejsce gra podwójna
11) Maciejowski Bartosz (UKS Orbitek Straszęcin) –  33 miejsce gra pojedyncza, 7 miejsce gra podwójna
12) Wiśniowski Ignacy (MKS Skarbek Gogołów) – 33 miejsce gra pojedyncza, 7 miejsce gra podwójna
13) Biłas Zuzanna (MKS Skarbek Gogołów) – 7 miejsce gra podwójna, 15 miejsce gra pojedyncza
14) Wilisowska Amelia (MKS Skarbek Gogołów) –  7 miejsce gra podwójna, 29 miejsce gra pojedyncza

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI