Bardzo dobry występ Podkarpackich badmintonistów w Bieruniu

W dniach 04-06.02.2022 r.  w Bieruniu z udziałem 242 zawodników odbyło się Otwarte GRAND PRIX Juniorów i Młodzików. W turnieju udział wzięła 11 osobowa ekipa zawodników z Podkarpacia. Emilia Skrzek, Bartosz Kufel, Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin), Karol Wąsik, Krystian Wąsik, Kamil Malak (MKS Stal Nowa Dęba), Julia Oszajca (MKS Skarbek Gogołów), Natalia Horst, Kacper Drymajło, Szymon Kazimir (SSKS „Badminton” Przemyśl) i Oliwia Surowiec (ZS Zalesie). Start należy uznać za udany ze względu na zdobycie 6-u medali. Jeden medal w kategorii junior zdobyła Emilia Skrzek: srebrny medal w grze podwójnej występując w parze z Anną Czuchrą z Bierunia. Srebrny medal zdobył także Kacper Drymajło w grze mieszanej młodzików w raz z Leną Jachimek z Gdyni. Dwa brązowe medale w grze mieszanej młodzików ex aequo zdobyli Mikołaj Krystek/Maja Naumczyk oraz Bartosz Kufel/Julia Koralewska. Dwa brązowe  medale w kategorii młodzików zdobył Krystian Wąsik, pierwszy w grze pojedynczej młodzików po bardzo dobrej grze oraz drugi w grze podwójnej w parze z Bartoszem Kuflem. Turniej stał na wysokim poziomie obfitujący w wiele widowiskowych i zaciętych pojedynków.
Szczegółowe wyniki naszych zawodników:
Emilia Skrzek – 2 m. gra podwójna, 6 m. gra pojedyncza, 7 m. gra mieszana juniorów
Oliwia Surowiec – 18 m. gra pojedyncza, 11 m. gra podwójna młodzików

Ponadto w Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych, Żaków i Żaków Młodszych  wystąpili: Antonina Skrzek UKS Orbitek Straszęcin oraz Karol Wiśniowski, Przemysław Drzyzga, Milena Madziar, Zuzanna Biłas (MKS Skarbek Gogołów). I tu bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy zdobywając miejsca medalowe.
Antonina Skrzek – 1 m w grze pojedynczej żaków młodszych i 2 m w grze pojedynczej żaków, 13 m. w gra pojedynczej młodzików młodszych
Karol Wiśniowski – 3 miejsce w grze pojedynczej  żaków młodszych
Zuzanna Biłas – 3 m w grze pojedynczej żaków
Milena Madziar – 4 m. w grze pojedynczej żaków młodszych
Przemysław Drzyzga – 2 m w grze pojedynczej  , 2 miejsce w grze podwójnej młodzików młodszych