8 medali naszych kadrowiczów na kortach w Bieruniu

W dniach 19-21 III br. na kortach w Bieruniu rywalizowali najlepsi badmintoniści z Polski i Europy na turnieju „SILESIA BADMINTON CUP” w kategorii elity oraz Młodzika Młodszego (MM). Na drugiej hali równolegle był rozgrywany Polish U17 International 2021.W ramach konsultacji startowej podkarpacie reprezentowane było przez kluby: MKS Stal Nowa Dęba, UKS Orbitek Straszęcin oraz UKS Sokół Ropczyce. W kategorii Elita najlepiej spisali się Tymoteusz Malik, Jessica Orzechowicz oraz Patryk Kopeć. Tymoteusz Malik (MKS Stal Nowa Dęba), który wywalczył 2 medale złote w grze deblowej z  Patryk Kopeć (MKS Stal Nowa Dęba)  oraz mieszanej z Dominiką Chojnacką (UKS Chojnik Jelenia Góra) oraz jeden srebrny w grze pojedynczej. Jessica Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce) wywalczyła  2 medale srebrne w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej z Dominiką Chojnacką (UKS Chojnik Jelenia Góra) Patryk Kopeć (MKS Stal Nowa Dęba) zdobył 1 medal złoty w grze deblowej z Tymoteusz Malik (MKS Stal Nowa Dęba) Bardzo niewiele do medalu zabrakło parze deblowej: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) i Rafał Lejko ( MKS Stal Nowa Dęba). Po zaciętej i wyrównanej walce zajęli ostatecznie 5-8 miejsce W kategorii Młodzik Młodszy bardzo dobrze spisał się Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) zdobył 1 medal srebrny w grze pojedynczej  oraz 2 brązowe z Julią Krawiec (LKS Technik Głubczyce ) w grze mieszanej oraz Makymilianem Piekarczyk  (BKB Set Mazańcowice) w grze deblowej.. W Międzynarodowym Turnieju Polish U17 International 2021 podkarpacie reprezentowała Emilia Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin), która zajęła wysoko punktowane 9 miejsce w grze podwójnej dziewcząt. Udział i rywalizacja w tym turnieju jest znakomitym sprawdzianem dla tej młodej zawodniczki.