Cztery brązowe medale naszych zawodników w Białymstoku

W dniach 10-13.09.2020 odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie, w Białymstoku. Województwo podkarpackie reprezentowało łącznie 11 zawodników (5 młodzieżowców i 6 juniorów). Nasi zawodnicy wywalczyli cztery brązowe medale – trzy w kategorii młodzieżowiec oraz jeden w juniorach. W kategorii młodzieżowców dwa brązowe medale zdobył Konrad Płoch (dotychczasowy zawodnik UKS Start Widełka wychowanek Piotra Surowca) w grze podwójnej z Patrykiem Kopciem z MKS Stal Nowa Dęba oraz w grze mieszanej z Aleksandrą Goszczyńską – SKB Suwałki oraz Norbert Świerk – UKS Aktywna Piątka Przemyśl w grze pojedynczej. Jedyny medal w kategorii juniorów zdobył również wychowanek UKS Aktywna Piątka Przemyśl  Patry Kordek występujący w parze z Yevhenem Kobzarem z ABRM Warszawa. Z pewnością pewien niedosyt pozostał po niewykorzystanych szansach w aż 10 ćwierćfinałach, gdzie w większości musieliśmy uznać wyższość przeciwników. Dla juniorów był to turniej podsumowujący sezon 2019/2020, a zarazem otwierający sezon 2020/2021, w którym liczymy na owocne starty naszych zawodników.
Poniżej szczegółowe wyniki naszych zawodników w  MMP i MPJ.

Tymoteusz Malik (MKS Stal Nowa Dęba):
miejsce 5/8 gra pojedyncza młodzieżowców
miejsce 5/8 gra mieszana młodzieżowców

Patryk Kopeć (MKS Stal Nowa Dęba):
miejsce 3 gra podwójna młodzieżowców
miejsce 9/16 gra pojedyncza młodzieżowców

Norbert Świerk (UKS Aktywna Piątka Przemyśl):
miejsce 3 gra pojedyncza młodzieżowców
miejsce 5/8 gra podwójna młodzieżowców

Konrad Płoch (Gmina Widełka – bez klubowy):
miejsce 3 gra mieszana młodzieżowców
miejsce 3 gra podwójna młodzieżowców

Aleksandra Ptak (MKS Stal Nowa Dęba):
miejsce 5/8 gra mieszana młodzieżowców
miejsce 9/12 gra podwójna młodzieżowców

Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin):
miejsce 9/16 gra pojedyncza juniorów
miejsce 9/12 gra podwójna juniorów

Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl):
miejsce 3 gra podwójna juniorów
miejsce 9/16 gra pojedyncza juniorów

Wiktor Grzyb (UKS Orbitek Straszęcin):
miejsce 17/27 gra pojedyncza juniorów
miejsce 9/12 gra podwójna juniorów

Jessica Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce):
miejsce 5/8 gra pojedyncza juniorek
miejsce 5/8 gra podwójna juniorek

Monika Kania (UKS Arka Umieszcz):
miejsce 9/16 gra pojedyncza juniorek
miejsce 5/8 gra podwójna juniorek

Mariola Jurusik (UKS Arka Umieszcz):
miejsce 9/11 gra podwójna juniorek
miejsce 9/16 gra pojedyncza juniorek