Srebro i Brąz Podkarpacia na Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Badmintona

Międzynarodowy Otwarty Warszawski Festiwal Badmintona, miał miejsce w dniach 25-27.10. 2019 r.i został rozegrany na kortach dwóch hal w Warszawie. Wśród ok. 250 uczestników tej międzynarodowej imprezy (Ukraina, Czechy, Białoruś) nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji z Podkarpacia. Kadrę podkarpacia (12 osób) reprezentowali zawodniczki i zawodnicy z klubów: UKS Orbitek Straszęcin, UKS Sokół Ropczyce, UKS Jagiellonka Medyka, UKS Arka Umieszcz oraz MKS Stal Nowa Dęba. Nowością na turnieju był system Challenge, polegający na komputerowej weryfikacji miejsca styczności lotki z boiskiem.Mecz finałowy gier podwójnych U19 umożliwił nam również skorzystanie z systemu Challenge. Niestety, dla nas pojawił się komunikat: unsuccessful.  Trudno, ale „szlaki przetarte” i wiemy już jak to działa „na żywo”. Wśród 12 zawodników powołanych na Grand Prix najlepszy wynik wywalczyła Jessica Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce), która w grze podwójnej z Olą Radziszewską (UKS Hubal Białystok) zajęła II Miejsce w kategorii Junior (U19). Drugi medal dla podkarpacia, tym razem brązowy również w grze podwójnej wywalczył Arek Dydyński (UKS Orbitek Straszęcin) wspólnie z Aleksandrem Mitroszewskim (UKS Hubal Białystok) w kategorii Młodzik (U15). Wysokie 4 miejsce wywalczyli również Emilia Skrzek oraz Arek Dydyński (UKS Orbitek Straszęcin) w grze mieszanej  oraz Emilia Skrzek i Maja Karwowska (UKS Hubal Białystok) w grze podwójnej w kategorii U15.W tych przypadkach do medalu zabrakło bardzo niewiele. Pozostali zawodnicy Podkarpacia również nie zawiedli i uplasowali się na wysokich pozycjach w rywalizacji w swoich kategoriach. Szczegółowe wynika turnieju na:  Wyniki .Wszystkie mecze zakończyły się w niedzielę ok. 19-ej i po uroczystej dekoracji wyruszyliśmy w drogę powrotną. Turniej Grand Prix jest wysoko punktowanym turniejem i dobre wyniki będą miały przełożenie na miejsce w rankingu ogólnopolskim. Wszyscy medaliści otrzymali również bony podarunkowe od organizatora turnieju. Za niespełna miesiąc kolejne ważne zawody Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików w Józefosławiu k. Warszawy. (22-24 XI.2019) Wszystkie gry na korcie nr 1 z systemem Challenge można obejrzeć TUTAJ