Szymon Maciąg medalistą OOMŁ Suchedniowie

Z jednym medalem wraca reprezentacja Podkarpacia z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie, która odbyła się w dniach 9-12.05.2019 r. w Suchedniowie. Jedyny brązowy medal  zdobył zawodnik UKS Start Widełka Szymon Maciąg wychowanek Piotra Surowca. Szymon zdobył medal w grze mieszanej z Zuzanną Luban z Lublińca. W drodze do medalu pokonali rozstawioną z numerem 1 parę Mikołaj Szymanowski/Julia Prokopczuk z Kędzierzyna Koźla. Niestety w walce o finał ulegli parze Szymon Ślepecki/Domika Chojnacka (Głubczyce). Szymon zajął również 9 miejsce w grze pojedynczej. Wiktor Grzyb (UKS Orbitek Straszęcin) zajął 17 miejsce w grze pojedynczej oraz 5 miejsce w grze podwójnej z Michałem  Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin). Michał występując w jeszcze w grze mieszanej z Jessicą Orzechowicz (MIXTEAM Tarnowiec) zajął 9 miejsce. Jessica Orzechowicz natomiast zajęła 9 miejsce w grze podwójnej występując w parze z  Aleksandrą Radziszewską z Białegostoku. Konrad Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) oraz Amelia Bukowińska (RKB Rzeszów) zajęli w grze pojedynczej 9 miejsca. Oboje występując w grze mieszanej zajęli 17 miejsce.  W turnieju wystąpił również Adrian Kowal (MKS Stal Nowa Dęba) który w grze podwójnej zajął  17 miejsce.  Był to najsłabszy występ naszych juniorów młodszych w ostatnich latach.
W klasyfikacji klubów 12 miejsce zajął UKS Orbitek Straszęcin (7 pkt.), 16 miejsce UKS Start Widełka ( 5,5 pkt), a 22 miejsce zajął RKB Rzeszów (3pkt.).
W klasyfikacji województw Podkarpackie zajęło 6 miejsce z dorobkiem 15,5 pkt.