Złoty Jubileusz sekcji badmintona MKS Stal Nowa Dęba

W  bieżącym 2017 roku sekcja badmintona działająca w Miejskim Klubie Sportowym „Stal” w Nowej Dębie obchodzi złoty Jubileusz  50 – lecia swojego istnienie w środowisku Miasta i Gminy Nowa Dęba. Z tej też okazji Zarząd Klubu, działacze i trenerzy sekcji badmintona zorganizowali uroczystości z tym faktem związane w dwóch odsłonach. W turnieju: Grand Prix Nowej Dęby Amatorów i Weteranów w 11 kategoriach wiekowych w sobotę 02.12.2017 r. oraz Grand Prix Nowej Dęby Żaków, Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w niedzielę 03.12.2017 r.
Wyniki Turnieju Amatorów w dniu 2.12.2017 r.
Wyniki Turnieju Żaków, Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w dniu 3.12.2017 r. 
RELACJA VIDEO RPI NAD WISŁĄ 24
Zawodniczki i zawodnicy tak w kategoriach dorosłych, jak i młodzieżowych, rywalizowali w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych. Miejscem badmintonowych zmagań była hala widowiskowo – sportowa Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, gdzie badmintoniści na co dzień trenują i rozgrywają swoje mecze ligowe oraz różnego rodzaju turnieje. Szczególną oprawę miał sobotni turniej amatorów i weteranów, na który zjechali byli badmintoniści Stali Nowa Dęba z różnych zakątków Europy: Anglii, Danii i Niemiec, a także z wielu zakątków Polski, gdzie na co dzień żyją, pracują i mieszkają.Na turnieje te przyjechali również badmintoniści z różnych regionów Polski, w szczególności z Polski Południowo – Wschodniej. Na uroczystość otwarcia sobotnich zmagań badmintonowych amatorów i weteranów przybyli zaproszeni goście w osobach:

Zbigniew Chmielowiec – Poseł na Sejm RP
Bogdan Romaniuk – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
Andrzej Kołodziej – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego
Jerzy Sudoł  – Radny Powiatu Tarnobrzeskiego
Wiesław Ordon – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba
Leszek Mirowski – Z – ca Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba
Wojciech Serafin – Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba
Stanisław Skimina – Radny, Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Sportu Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba
Ryszard Szafran  – Radny, Wiceprzewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Sportu Rady Miasta i Gminy w Nowej Dębie
Iwona Strojek – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie
Marek Zawadka – Prezes Polskiego Związku Badmintona w Warszawie
Andrzej Rachwał  –  Prezes Podkarpackiego Związku Badmintona w Rzeszowie
Krzysztof  Ostrowski  – Prezes UKS Badmintona Volant w Mielcu
Krzysztof Michałów – były Prezes MKS Stal Nowa Dęba
Leszek Pabian   –  Pierwszy Wiceprezes MKS “Stal” Nowa Dęba
Grzegorz Sudoł – członek Zarządu MKS “Stal” Nowa Dęba, 3 – krotny olimpijczyk z Aten, Pekinu i Londynu
Adam Szurgociński- Dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie
Piotr Malik – Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Tarnobrzegu
Bogdan Gunia – Prokurator Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, były czołowy badmintonista Stali Nowa Dęba
Antoni Malcharek – twórca sekcji badmintona w Nowej Dębie
Damian Diektiarenko – gospodarz obchodów, Prezes Zarządu MKS “Stal” Nowa Dęba
Gratulacje i życzenia cały czas dominowały podczas uroczystości otwarcia obydwu turniejów, a swoje życzenia przesłali na piśmie też Posłowie: Zbigniew Dolata – Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona oraz Kazimierz Moskal – Wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona. Po ceremonii otwarcia  rywalizację rozpoczęli badmintonowi weterani i amatorzy. Na kortach można było zobaczyć wielu byłych medalistów mistrzostw Polski, członków kadr Polski oraz reprezentantów Polski. Prawdziwy popis gry, jak za dawnych lat dał najlepszy w historii sekcji badmintonista z Nowej Dęby Dawid Powęzka, który na co dzień pracuje i mieszka na Wyspach Brytyjskich w Londynie. W sobotę wieczorem po zakończonych grach odbyło się spotkanie towarzyskie: „spotkanie po latach, badmintonowych pokoleń.” Opowiadaniom wrażeń oraz dyskusjom nie było końca, a trwały one do późnych godzin.
Ceremonii dekoracji zwycięzców dokonali: Wiceburmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Leszek Mirowski, twórca sekcji badmintona Antoni Malcharek, Prezes MKS Stal Nowa Dęba Damian Diektiarenko, I Wiceprezes MKS Stal Nowa Dęba Leszek Pabian, Radny Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł, trzykrotny olimpijczyk, członek Zarządu MKS Stal Nowa Dęba Grzegorz Sudoł oraz Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Zawadka.Ceremonii dekoracji zwycięzców dokonali: Wiceburmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Leszek Mirowski, twórca sekcji badmintona Antoni Malcharek, Prezes MKS Stal Nowa Dęba Damian Diektiarenko oraz I Wiceprezes MKS Stal Nowa Dęba Leszek Pabian. W hali sportowej przez dwa turniejowe dni funkcjonowało stoisko sportowe RSL – a ze specjalistycznym sprzętem badmintonowym. Dwudniowe zmagania badmintonistów wzorowo sędziował sędzia główny Robert Karnasiewicz  z Mielca, a opiekę medyczną nad całością sprawował ratownik medyczny Henryk Serafin z Nowej Dęby. Zawody tak w kategorii starszej, jak i młodszej dostarczyły zgromadzonej widowni wielu emocji, a pojedynki stały na bardzo dobrym poziomie sportowym. Wszystkich, zarówno starszych jak i młodszych cechowała niesamowita ambicja i determinacja w grze. Wszystkie pojedynki toczyły się w przyjaznej, świątecznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy tych dwudniowych badmintonowych zmagań wieńczących ten znakomity Jubileusz na każdym kroku podkreślali doskonałą organizację tak sportową, jak i logistyczną.
Ten złoty jubileusz sekcji badmintona, który obchodziliśmy w pierwszy grudniowy weekend w Nowej Dębie, to nie tylko ewenement na Podkarpaciu, ale również i w Polsce. Było to prawdziwe święto badmintona w Nowej Dębie, które na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników. Obchody Złotego Jubileuszu 50 – lecia sekcji badmintona zostały dofinansowane ze środków finansowych pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ze środków pochodzących z profilaktyki Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba.