Medale na Grand Prix Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w Suchedniowie

W dniach 17-19 listopada 2017 r. w Suchedniowie rozegrany został liczny i mocno obsadzony przez zawodników z czołowych miejsc na polskich listach klasyfikacyjnych turniej badmintona Grand Prix GOLD w kategorii młodzika młodszego (U13) i juniora młodszego (U15). W rozgrywkach udział wzięło 156 zawodników z całej Polski. W sumie rozegranych zostało około 280 pojedynków na siedmiu kortach w ciągu trzech dni. W turnieju udział wzięła liczna grupa zawodników  z podkarpackich klubów, między innymi: UMKS Dubiecko, UKS MixTeam Tarnowiec, UKS Orbitek Straszęcin, UKS Sokół Ropczyce, MKS Stal Nowa Dęba, UKS Start Widełka. Reprezentacja naszego województwa liczyła w sumie 13 zawodników. Dobry występ na turnieju w kategorii juniorów młodszych (U17) zaliczył zawodnik ekstraklasowego zespołu MKS „Stal” Nowa Dęba Jakub Suszyński, który zdobył dwa srebrne medale. Pierwszy medal Jakub zdobył w grze mieszanej razem z Arianną Biel (UKS „Unia” Bieruń) ulegając w finałowym pojedynku parze Adam Bibik (AZSUM Łódź) / Marcelina Franczuk (Sportowa Politechnika Gdańsk). Natomiast w grze podwójnej para Jakub Suszyński/Adam Bibik po zaciętym i wyrównanym pojedynku musieli uznać wyższość kolegów z Wrocławia przegrywając w finale z duetem: Mikołaj Wrzalik / Mikołaj Piórkowski: 18:21;18:21.Dobre przygotowanie zaowocowało również zdobyciem srebrnego medalu dla zawodników klubu UKS „Orbitek” Straszęcin. Mikst Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek tylko w meczu o pierwsze mniejsze uległ parze Michał Szczypka/Julia Piwowar (KS „Set” Mazańcowice) w kategorii młodzika młodszego (U13) 16:21; 21:14; 21:17. Cenne punkty do list klasyfikacyjnych przed zbliżającym się w Kępnie i Lubinie, a zarazem ostatnim startem naszych reprezentantów w tym sezonie zdobyli wszyscy pozostali, zajmując miejsca tuż za podium. Dodatkowo każdy z zawodników wraca z dodatkowym doświadczeniem i ograniem na kortach krajowych, którego nie da się zdobyć na klubowych treningach, zgrupowaniach czy obozach. Gratulacje dla wszystkich zawodników za godne reprezentowanie naszego Województwa rywalizację i pozostawione na kortach serce do walki. Mamy nadzieję, że z wyjazdu na wyjazd będzie już tylko coraz lepiej.

” Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.