Patryk złotym medalistą w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji

Zawodnik UKS „Aktywna Piątka ” Przemyśl wygrał duży turniej międzynarodowy  i został  Międzynarodowym Mistrzem Słowacji w grze mieszanej wraz ze swoją partnerką Dominiką Kwaśnik z Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle. Turniej odbywał się w pięknym starym Trencinie od 29.09 do01.10.2017. Patryk reprezentował klub z Przemyśla i reprezentację Polski w trzech grach . W grze pojedynczej dotarł do 1/8 finału przegrywajac medal nieznacznie z Czechem Antoską , w grze podwójnej do 1/8 finału w parze z Łukaszem Cimoszem , gdzie do medalu także niewiele zabrakło. Natomiast mixt wynagrodził nam wszystko . P. Kordek/D.Kwaśnik wygrywają turniej jako para nie rozstawiana co spowodowało , że musieli pokonać w drodze do finału 1,2,6,8 turniejową. Tydzień wcześniej Patryk reprezentował nasze miasto i klub na turnieju w Czeskim Krumlovie. Na Forza Czech Open U17 zawodnik naszego klubu dotarł do 1/8 w grze pojedynczej i podwójnej a w mixcie para Kordek/Kwaśnik zdobyła brązowy medal. W następnym tygodniu kadra Polski wraz z Patrykiem Kordkiem a pod opieką trenera Dariusza Stańko wyjeżdża na Litwę na Yonex Lithuanian Open U17.

Bardzo dobre wyniki osiąga drugi nasz kadrowicz Norbert Świerk. Nasz zawodnik w zeszłym tygodniu uczestniczył w mocno obsadzonym Polish International gdzie w grze podwójnej wraz ze swoim partnerem Piotrem Gajdą z Chojnika Jelenia Góra wygrali eliminacje i dotarli do turnieju głównego. Warto nadmienić , że Polish International jest turniejem seniorskim a Norbert jest jeszcze juniorem. W czasie gdy Patryk brylował na słowackich kortach Norbert pojechał na Warsaw Open U19. I jak to bywa w jego zwyczaju Norbert Świerk wygrał turniej w grze pojedyncze i podwójnej. W grze pojedynczej pokonał w finale Michała Matysiaka z Hubertusa Zalesie Górne. W grze podwójnej para Świerk/Gajda wygrywając wszystkie pojedynki wygrała Warsaw Open U19.

Dariusz Stańko