Finały Ogólnopolskie Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolenej w Głubczycach

W Głubczycach z udziałem najlepszych szkolnych drużyn dziewcząt i chłopców z całej Polski rozegranych został Finał Ogólnopolskiej Gimnazjady (Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych) w badmintonie. Bardzo dobrze spisała się w tych mistrzostwach drużyna dziewcząt z Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie. Beata Mycek i Zofia Tomczyk (na co dzień zawodniczki sekcji badmintona MKS „Stal” Nowa Dęba) w doskonałym stylu, po niezwykle dramatycznych i zaciętych meczach wywalczyły drugie miejsce, srebrny medal i tytuł drużynowych wicemistrzyń Polski szkół gimnazjalnych na 2017 rok. Medalowe żniwo badmintonistów z Nowej Dęby w tym roku trwa, bo jest to już w sumie czwarty medal wywalczony w roku 2017 przez zawodników ze Stali Nowa Dęba w zawodach rangi mistrzostw Polski (mają już na swoim koncie 4 medale brązowe).
W kategori chłopców piąte miejsce zajęło Gimnazjum w Straszęcinie w składzie: Wiktor Grzyb, Konrad Krystek, Michał Kosztyło.
W Finale Ogólnopolskim Igrzysk Młodzieży Szkolenej piąte miejsce zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Straszęcinie które wystąpiły w składzie: Klaudia Zator, Daria Langner, Eliza Piękoś a chłopcy zajeli 10 miejsce. Drużyna chłopćów ze Straszęcina wystąpiła w składzie: Arkadiusz Dydyński, Gabriel Grzyb, Jakub Zwinka.