Brązowy medal juniorów na Mistrzostwach Polski Województw Drużyn Mieszanych

W Kępnie w dniach 17-19.03.2017 roku rozegrane zostały  Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych Juniorów i Młodzików. Nasze województwo reprezentowali w kategorii młodzików: Szymon Maciąg (UKS Start Widełka), Jakub Suszyński (MKS Stal Nowa Dęba), Wiktor Grzyb, Michał Kosztyło, Aleksandra Szela, Joanna Szerszeń (UKS Orbitek Straszęcin), Jessica Orzechowicz (Mix Team Tarnowiec), natomiast w kategorii juniorów wystąpili: Tymoteusz Malik, Beta Mycek, Natalia Róg, Patryk Kopeć (MKS Stal Nowa Dęba), Klaudia Bukowińska (RKB Rzeszów), Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin) oraz Konrad Płoch, Paweł Kopański (UKS Start Widełka). Bardzo dobrze spisała się drużyna juniorów która zdobyła brązowy medal. Juniorzy po trudnych pojedynkach pokonali w grupie województwo opolskie 3:2, zachodniopomorskie 4:1 i ulegli późniejszym wicemistrzom Polski z  województwa wielkopolskiego 1:4.  Po tych pojedynkach w grupie w meczu o brązowy medal nasi reprezentanci spotkali się z województwem dolnośląskim wygrywając 3:2. Cały zespół zasługuje na pochwałę i gratulacje. Warto w tym miejscu nadmienić że zawodnik UKS Start Widełka Konrad Płoch decyzją trenerów kadry narodowej został powołany na Mistrzostwa Europy Juniorów które w dniach 8-16.04.2017 r. we Francji. Życzymy Konradowi medalu i bardzo dobrego występu.

W kategorii młodzików nasi młodzi zawodnicy spotkali się w grupie z przedstawicielami województw opolskiego przegrywając 2:3 i mazowieckiego 2:3. Nadmienić należy że w obu meczach błędne decyzje sędziego prowadzącego wypaczyły wyniki w tej grupie. I tak zamiast walczyć o medale nasza reprezentacja spotkała się w meczu o 7 miejsce z reprezentacją śląska wygrywając 3:2.

” Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego”