Cztery medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ornecie

Cztery medale (złoty, srebrny i dwa brązowe )zdobyli juniorzy młodsi podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w dniach 9-12.06.2016 roku w Ornecie. Nasze województwo reprezentowali zawodnicy z następujących klubów: MKS Stal Nowa Dęba, UKS Trójka Tarnobrzeg, UKS Aktywna Piątka Przemyśl, UMKS Dubiecko, UKS Start Widełka i UKS Orbitek Straszęcin. Dobra postawa zawodników pozwoliła na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji województw. Nasze województwo uplasowało się za województwami : mazowieckim i śląskim. W grze podwójnej chłopców złoty medal zdobył Konrad Płoch (UKS Start Widełka) występując w parze Adamem Szolcem(UKS Hubertus Zalesie Górne). W tej samej kategorii niespodziankę zrobiła para Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin)/ Rafał Lejko (MKS Stal Nowa Dęba) która pokonała w walce o brązowy medal turniejową jedynkę Ebert /Matysiak (UKS Hubertus Zalesie Górne). W  grze pojedynczej chłopców srebrny medal zdobył  Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg) po przegranym finale z Adamem Szolcem (UKS Hubertus Zalesie Górne). Tymoteusz zdobył również brązowy medal w grze mieszanej występując w parze Aleksandrą Ptak (Voltric Kępno). Piąte punktowane miejsca zajęli:
– w grze pojedynczej chłopców – Norbert Świerk (UKS Aktywna Piątka Przemyśl),
– w grze podwójnej chłopców – Patryk Róg (Stal Nowa Dęba)/Krzysztof Płoch (UKS Start Widełka) oraz Kamil Michałek (UKS Orbitek Straszęcin)/Piotr Gajda (UKS Chojnik Jelenia Góra),
– w grze podwójnej dziewcząt – Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin)/Natalia Róg (MKS Stal Nowa Dęba.
Również punktowane miejsca 9-16 zajęli w grze pojedynczej Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) i Klaudia Bukowińska (UMKS Dubiecko).