II Otwarte Mistrzostwa Badmintona Amatorów o Puchar Wójta Gminy Zarzecze

W niedzielę 3 kwietnia br. 29 zawodników i 11 zawodniczek rywalizowało w II Otwartych Mistrzostwach Badmintona Amatorów o Puchar Wójta Gminy Zarzecze.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył rzeszowianin Grzegorz Mac, natomiast wśród kobiet triumfowała Irena Woźna z Lubaczowa. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zarzeczu. Obecność zawodników z wielu środowisk badmintonowych Podkarpacia (min. Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia, Frysztaka, Krosna, Lubaczowa)  wpłynęła nie tylko na dobry poziom sportowy turnieju, ale również na sporą frekwencję.

Do Zarzecza przyjechało łącznie 29 mężczyzn i 11 kobiet – Większość zawodników stanowią pasjonaci badmintona. To cieszy nas chyba najbardziej. Warto dla tych ludzi organizować takie wydarzenia – podkreśla organizator mistrzostw, Piotr Iwanko.

Turniej dostarczył sporo emocji. Szczególne wrażenie wywołał pojedynek półfinałowy mężczyzn. O zwycięstwie Tomasza Legeny (Jarosław) nad Robertem Meder. (Lubaczów) zadecydował tie break – pojedynek był dla mnie mega wyczerpujący. Może nie było tego widać z boku, ale w trzecim secie myślałem nawet o poddaniu meczu – zdradził po zakończeniu turnieju, Tomasz Legeny. Narzekający na skurcze nóg jarosławianin, w finale musiał uznać wyższość Grzegorza Maca (Rzeszów) 2:0. – Pan Mac był teoretycznie lepszym zawodnikiem. Wygrał zasłużenie, choć wyniki setów 11:9 i 11:8 mogą świadczyć, że było na styku – oznajmił jarosławianin. W meczu o brąz, Paweł Krzaczkowski (Rzeszów) pokonał Roberta Meder 2:1.

W rywalizacji kobiet dość pewnie zwyciężyła Irena Woźna. W wielkim finale zawodniczka z Lubaczowa pokonała Ludwikę Styś (Jarosław) 2:0. Po udanej konfrontacji z Gabrielą Jaremko (Jarosław), brązowy medal wywalczyła Julia Stachiewicz z Urzejowic.

– Poprzez organizację tego typu wydarzeń, staramy się zachęcać mieszkańców gminy do aktywnego wypoczynku, promować nasze obiekty oraz region. Sekcję z Zarzecza reprezentowało 12 osób. Mamy nadzieję, że ta liczba powiększy się w kolejnych turniejach, które planujemy zorganizować w okresie jesienno-zimowym. Chcemy zaprosić jak najszersze grono badmintonistów z całego Podkarpacia – podsumował opiekun sekcji badmintona w Zarzeczu, oraz główny organizator turnieju, Piotr Iwanko.

Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Zarzecze – Wiesławowi Kubickiemu, Pani Agacie Miśko oraz Panu Tomaszowi Legeny za ufundowanie nagród dla zawodników.

Wyniki

Mężczyźni

  1. Grzegorz Mac (Rzeszów)
  2. Tomasz Legeny (Jarosław)
  3. Paweł Krzaczkowski (Rzeszów)
  4. Robert Meder (Lubaczów)

Kobiety

  1. Irena Woźna (Lubaczów)
  2. Ludwika Styś (Jarosław)
  3. Julia Stachiewicz (Urzejowice)
  4. Gabriela Jaremko (Jarosław)

Autor: Maciej Telega