Mistrzostwa Polskiego Związku Badmintona Juniorów Młodszych

W Suchedniowie w dniach 8-10.12.2023 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Polskiego Związku Badmintona w kategorii juniorów młodszych. W turnieju wystąpiło 135 zawodników z całej Polski. Turniej jak to zwyczajem bywa w Suchedniowie został profesjonalnie przygotowany i przeprowadzony. Podkarpacie reprezentowali badmintoniści z następujących podkarpackich klubów: UKS Orbitek Straszęcin, MKS Stal Nowa Dęba, SSKS Badminton Przemyśl, UKS Sokół Ropczyce, MKS Skarbek Gogołów i SS Badminton Zarzecze. Tym razem nie zdobyli medalu ale tylko wysokie piąte miejsca. Były to ostatnie mistrzostwa Polskiego Związku Badmintona w tym skróconym sezonie trwającym od września do grudnia.
Wyniki podkarpackich badmintonistów w mistrzostwach są następujące:
Gra pojedyncza chłopców:
Miejsce – 9 Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba)
miejsce – 17 Krystek Mikołaj i Kufel Bartosz (obaj Orbitek Straszęcin), Drymajło Kacper (SSKS Badminton Przemyśl)
Gra podwójna chłopców:
Miejsce – 5- Krystek Mikołaj (Orbitek) / Pachucki Kacper (Hubal Białystok)
miejsce – 9 Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Drymajło Kacper (SSKS Badminton Przemyśl)
miejsce – 17 Kufel Bartosz (Orbitek Straszęcin) / Firlej Mikołaj (KS Badminton Gdańsk)
Gra podwójna dziewcząt:
miejsca – 9 Piaskowska Julia (UKS Sokół Ropczyce) / Wieczorek Karolina (ULKS Lotka gm. Olsztyn)
Oszajca Julia (MKS Skarbek Gogołów) / Rębacz Zuzanna (KS hubertus Zalesie Górne)
Gra mieszana:
miejsca – 9 Kazimir Szymon (SSKS Badminton Przemyśl) / Kościelniak Emilia (AS Victoria Kiełczów)
Mikołajczyk Filip (UKS Korona Pabianice) / Piaskowska Julia (UKS Sokół Ropczyce)
Matula Jacek (MMKS Kędzierzyn – Koźle) / Oszajca Julia (MKS Skarbek Gogołów)
Był to ostatni występ badmintonistów podkarpackich w kończącym się 2023 roku.