Medale Oli i Tymka na Akademickich Mistrzostwach Polski

W Łodzi w dniach 15-16.05.2021 r. rozegrany został krajowy finał Drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. W finale wystąpiło szesnaście najlepszych uczelni z całej Polski, wyłonionych w drodze eliminacji. Wśród licznego grona studentów – badmintonistów znalazła się dwójka badmintonistów Stali Nowa Dęba, którzy w swoich zespołach spisali się znakomicie, zdobywając ze swoimi drużynami medale. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna akademików z AZS AWF Wrocław, która w wielkim finale pokonała 4:2 Politechnikę Gdańsk, zdobywając tym samym pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł akademickich mistrzów Polski. W składzie akademików z Wrocławia podstawową zawodniczką była Aleksandra Ptak, na co dzień studentka AWF Wrocław, a zarazem badmintonistka Stali Nowa Dęba, która została MVP turnieju wśród kobiet. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna akademików z AZS AWF Warszawa, która w walce w małym finale pokonała AZS AWF Katowice 4:2, zdobywając brązowy medal. W składzie akademików z Warszawy podstawowym zawodnikiem był Tymoteusz Malik student AWF Warszawa, na co dzień również  badmintonista Stali Nowa Dęba. Warto w tym miejscu nadmienić, że to już kolejny medal Tymka w tej rangi zawodach. To kolejny spektakularny sukces badmintonistów Stali Nowa Dęba na zawodach rangi mistrzostw Polski. Teraz czekamy na medale na Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Suwałkach.