Medale Emilii Skrzek i Tymoteusza Malika

W dniach 10-13.11.2020 w Bieruniu (dziewczęta) oraz w Józefosławiu (chłopcy) odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych (U17) i Juniorów (U19) w grach podwójnych. W zawodach udział wzięło po 8 najlepszych par zarówno chłopców jak i dziewcząt w kraju. W grze podwójnej dziewcząt U-17 wystąpiła zawodniczka UKS Orbitek Straszęcin – Emilia Skrzek w parze z Julią Stankiewicz z Białegostoku. W gronie najlepszych debel ten poradził sobie bardzo dobrze III miejsce stając na trzecim stopniu podium. Grze podwójnej juniorów czwarte miejsce zajęła zawodniczka UKS Sokół Ropczyce Jessica Orzechowicz występująca w parze z Aleksandrą Radziszewską z UKS Hubal Białystok. Natomiast w Józefosławiu w grze podwójnej U19 wystąpiła para zawodników ze Straszęcina Wiktor Grzyb/Michał Kosztyło zajmując szóste miejsce. Nowy system rozgrywek jest bardzo ciekawy i atrakcyjny pod względem sportowym i powinien być kontynuowany w kolejnych latach.
Natomiast tydzień wcześniej (7.11.2020) również w Józefosławiu  rozegrany został Krajowy Turniej Elity (Pierwszy Turniej o Puchar Polski) w badmintonie. W tych prestiżowych dla polskich badmintonistów zawodach rewelacyjnie spisał się zawodnik Stali Nowa Dęba, czołowy badmintonista Podkarpacia i Polski Tymoteusz Malik Tymek w tym turnieju wystąpił w grze pojedynczej i grze podwójnej. W singlu mężczyzn Tymek wywalczył bardzo dobre piąte miejsce. Znakomicie natomiast spisał się w grze podwójnej mężczyzn, w której wspólnie w Robertem Cybulskim (ABRM Warszawa) po koncertowej grze wywalczyli pierwsze miejsce, nie tracąc w turnieju ani jednego seta. Był to historyczny występ badmintonisty z Nowej Dęby, ponieważ pierwszy raz zawodnik ze Stali Nowa Dęba uczestniczył w Pucharze Polski i to z tak znakomitym skutkiem.