Ruszyła II PSG Podkarpacka Liga Badmintona

W niedzielę 10-12-2017 r.  Tarnowiec gościł zespoły z Jasła, Rzeszowa i Zarzecza k. Jarosławia na inauguracyjnym turnieju II ligi Podkarpackiej. Wszystkich gości przywitał i otworzył zawody w imieniu PZB wiceprezes Zarządu ds. organizacyjnych Krzysztof Orzechowicz. Każda drużyna zagrała łącznie 15 meczów.  Każda drużyna wykazała się dużymi umiejętnościami a rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze. Wyniki niektórych meczów rozstrzygały się w 3 decydującym secie. Najmłodszą ekipą okazała się drużyna UKS MixTeam z Tarnowca, która jako jedyna rozpoczęła zmagania w Podkarpackie Lidze, gdyż w ubiegłym sezonie nie brała udziału w tym rozgrywkach. Pozostałe drużyny występowały już w lidze i miały za sobą kilka spotkań rozegranych w poprzednim sezonie. Tarnowiec wystartował bardzo udanie wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje mecze i tym samym objął prowadzenie w tabeli. Wyniki wszystkich meczów oraz tabela po pierwszej rundzie na: TP

Statystyki indywidualne zawodników na: Statystyki Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Jessica Orzechowicz – rozegrała najwięcej meczów i wygrała wszystkie zarówno singlowe jak i deblowe ( 9 wygranych ) oraz Eryk Głowacki – wygrał 7 z 8 meczy singlowych i deblowych.
Sponsorem głównym Podkarpackiej Ligi jest Polska Spółka Gazownictwa a patronat nad zawodami sprawuje Marszałek Województwa Podkarpackiego. Patronat medialny sprawuje Gazeta Codzienna Nowiny.