Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Kędzierzynie Koźlu zakończone

W Kędzierzynie Koźlu w dniach 20-23.06.2019 roku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. Nasze województwo reprezentowali przedstawiciele klubów: UKS Orbitek Straszęcin, UKS Start Widełka, MKS Stal Nowa Dęba oraz Stowarzyszenie Sportowe Klub Sportowy „Badminton” Przemyśl. Nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki: Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba) zajął 9 miejsce w grze pojedynczej oraz 9 miejsce w grze podwójnej w parze z Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin). Bartek wystąpił także w grze mieszanej z Oliwią Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) w której zajęli 9 miejsce. Oliwia Krystek w grze pojedynczej zajęła również 9 miejsce. Emilia Pastuła (UKS Start Widełka)  wystąpiła w eliminacjach gry pojedynczej gdzie wygrała jeden pojedynek i nie weszła do turnieju głównego, natomiast w grze podwójnej z Klaudią Rzeszutek (UKS Start Widełka) zajęła 9 miejsce.  Klaudia Rzeszutek  startowała również w grze pojedynczej i zajęła 17 miejsce. Kacper Drymajło (SSKS „Badminton Przemyśl”) po wygraniu eliminacji w turnieju głównym przegrał z V-ce Mistrzem Polski i zajął 17 miejsce w grze pojedynczej. W grze podwójnej Kacper w parze z Christianem Toczkiem (BKB Set Mazańcowice) zajął 9 miejsce. Z 6 występujących zawodników 5 to zawodnicy o rok młodsi co pozwoli im na wystąpienie w mistrzostwach Polski tej kategorii za rok. Mimo braku medali start zawodników można uważać za udany i dobrze prognozujący udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski.