Patryk Kordek dwukrotnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów

W Piotrkowie Trybunalskim w dniach 13-16.06.2019 r. z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie. W mistrzostwach tych wzięła również udział dość liczna, bo 14 – osobowa grupa podkarpackich badmintonistów z takich klubów jak: MKS Stal Nowa Dęba, UKS Aktywna Piątka Przemyśl, UKS Start Widełka, RKB Rzeszów, UKS Sokół Ropczyce oraz UKS Arka Umieszcz. Podkarpaccy badmintoniści spisali się w tych mistrzostwach znakomicie, zdobywając 4 medale: 1 złoty, 1 srebrny oraz 2 brązowe, a także wiele miejsc punktowanych. Najlepiej w tych mistrzostwach spisał się junior Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl), wychowanek UKS Jagiellonka Medyka, na co dzień trenujący i uczący się od 2 lat w SMS Szklarska Poręba. Patryk w doskonałym i porywającym stylu wywalczył pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza Polski w grze pojedynczej  juniorów oraz drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w grze podwójnej juniorów, mając za partnera Michała Matysiaka (KS Hubertus Zalesie Górne).
Pozostałe wyniki podkarpackich juniorów:
– gra podwójna juniorów: 5 miejsce debla: Rafał Lejko (MKS Stal Nowa Dęba) / Kamil Zawada (UKS Kiko Zamość);
– gra mieszana juniorów: 5 miejsce mixta: Rafał Lejko / Beata Mycek (MKS Stal Nowa Dęba); 9 miejsce mixta: Hubert Zaniewski (ŚK Bad Harcownik Warszawa) / Aleksandra Jodłowska (UKS Sokół Ropczyce);
– gra pojedyncza juniorek: miejsca 5-8: Monika Kania (UKS Arka Umieszcz) i Klaudia Bukowińska (RKB Rzeszów);
– gra podwójna juniorek: 5-8 miejsce debli: Beata mycek (MKS Stal Nowa Dęba) / Hanna Szymańska (STB Energia Lubliniec), Aleksandra Jodłowska (UKS Sokół Ropczyce)/Klaudia Bukowińska (RKB Rzeszów) oraz Stanisława Gruszczyńska (UKS KSBad Kraków) / Monika Kania UKS Arka Umieszcz); 9 miejsce debla: Jurusik Mariola (UKS Arka Umieszcz) / Julia Kopyść ( UKS KSBad Kraków.
Bardzo dobrze spisali się również podkarpaccy młodzieżowcy, którzy wywalczyli 2 medale brązowe.
W grze podwójnej  trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel mężczyzn: Konrad Płoch (UKS Start Widełka) / Alan Ostrowski (UKS Unia Bieruń), miejsce 5: Piotr Gajda (KS Chojnik Jelenia Góra) / Norbert Świerk (UKS Aktywna Piątka Przemyśl),a na miejscu 9 mistrzostwa ukończył debel klubowy MKS Stal Nowa Dęba: Szymon Malik / Tymoteusz Malik oraz debel: Patryk Kopeć (MKS Stal Nowa Dęba) / Michał Kikosicki (AZS UM Łódź). W grze mieszanej trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył mixt: Tymoteusz Malik (MKS Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Ptak (ABRM Lublin), na miejscach 5-8 uplasowały się mixty: Konrad Płoch (UKS Start Widełka) / Aleksandra Goszczyńska (UKSB Milenium Warszawa) oraz mixt: Marcin Wnuk (MKS Orlicz Suchedniów) / Katarzyna Kutacha (UKS Start Widełka), a na miejscu 9 uplasował się mixt: Jakub Gireń (LKS Technik Głubczyce) / Aleksandra Białek (UKS Start Widełka).

Gra pojedyncza mężczyzn:
– 5 miejsce Szymon Malik (MKS Stal Nowa Dęba);
– 9 miejsce – Patryk Kopeć (MKS Stal nowa Dęba) oraz Norbert Świerk (UKS Aktywna Piątka Przemyśl).
Gra pojedyncza kobiet:
– 9 miejsce Aleksandra Białek (UKS Start Widełka).
Poszczególne kluby zdobyły następujące ilości punktów do współzawodnictwa sportowego: