XXI Igrzyska Lekarskie w badmintonie w COS – Cetniewo we Władysławowie.

W województwie pomorskim w Centralnym Ośrodku Sportu – Cetniewo we Władysławowie z udziałem przedstawicieli środowiska lekarskiego z różnych regionów Polski rozegrane zostały XXI Igrzyska Lekarskie w różnych dyscyplinach sportowych, w tym w badmintonie.

W tych prestiżowych dla polskiego środowiska lekarskiego badmintonowych zawodach, wręcz fenomenalnie spisał się jedyny przedstawiciel środowiska lekarskiego z Nowej Dęby lekarz chirurg Łukasz Wąsik, na co dzień od pięciu lat Kierownik Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Łukasz po kapitalnej grze, w tych Igrzyskach wywalczył po raz pierwszy w historii swoich startów w tych zawodach komplet trzech 3 złotych medali !!!

Najpierw po bardzo dobrej grze pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył w prestiżowej grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 45 lat.

Rewelacyjnie spisał się w grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 45 lat, w której wspólnie z Robertem Słojewskim (lekarz urolog ze Szczecina) po bardzo dobrej grze wywalczyli pierwsze miejsce i złoty medal.

Ukoronowaniem jego znakomitej formy i fantastycznej gry było pierwsze miejsce i złoty medal w grze mieszanej w kategorii wiekowej do 45 lat, wywalczony wspólnie z Małgorzatą Pietras – Staszczyk (lekarz stomatolog z Lublina).

To już kolejny rok jak Łukasz zdobywa medale dla lekarskiego środowiska Nowej Dęby w badmintonie, stając się tym samym lekarskim, badmintonowym multimedalistą. Bakcyl badmintona zaszczepiony przed laty przynosi cały czas doskonałe i wymierne wyniki na arenie ogólnopolskiej.

Tym samym Łukasz swoim znakomitym występem na kortach we Władysławowie zainaugurował starty badmintonistów z Nowej Dęby w nowym sezonie rozgrywkowym 2024/25.

Warto nadmienić, że to już 58 sezon rozgrywkowy w historii sekcji badmintona, jaki rozpoczynają  badmintoniści z Nowej Dęby.

Gratulacje dla lekarza chirurga – badmintonisty Łukasza.

Na zdjęciach Łukasz Wąsik podczas Igrzysk w COS – Cetniewo we Władysławowie.