Badminton-rz.pl
Start GP Victora 71 MIELECKIE GRAND PRIX VICTORA
71 MIELECKIE GRAND PRIX VICTORA

rob150Już po raz siedemdziesiąty pierwszy na mieleckich kortach hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 został rozegrany turniej badmintona amatorów z cyklu Grand Prix Victora. W zawodach wzięło udział 24 zawodników, w tym 5 kobiet. W ośmiogodzinnym badmintonowym „maratonie” rozegrano ponad 70 pojedynków. W najliczniej obsadzonej nowej kategorii BEGINNERS, rozgrywanej po raz drugi zwyciężył Patryk Stolarz, uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu. <WYNIKI> <Klasyfikacja Generalna na dzień 17.03.2013>Na drugim stopniu podium stanęła błyskotliwa Jessica Orzechowicz czwartoklasistka z Tarnowca, która w drodze do finału pokonała kilku starszych od siebie zawodników doprowadzając ich swoją znakomitą grą do białej gorączki J. YOUTUBE!

Trzecie miejsce zajęła Patrycja Domańska z Rzeszowa. W kategorii KOBIET, Jessica była pierwsza, Patrycja druga, a trzecie miejsce zajęła Natalia Hałata z Mielca. W kategorii OLD BOYS, pod nieobecność „Terminatora” – Adama Bunio zwyciężył, wicelider klasyfikacji generalnej Robert Karnasiewicz, a o drugie miejsce zacięty bój stoczyli Krzysztof Ostrowski- prezes mieleckiego Volanta i Wojciech Kwolek. Po trzysetowym pojedynku 2:1 (21:15;19:21;21:18) wygrał Wojciech. Kategorię OPEN, w której zawsze grają najmocniejsi zawodnicy wygrał Bartłomiej Kośmider ze Szczucina przed swoim klubowym kolegą Karolem Szymurą. Trzeci był Igor Iwański z Mielca. Szczucinianie triumfowali również w grach podwójnych. Najbardziej emocjonującym pojedynkiem dnia było spotkanie o III miejsce w grach podwójnych, w którym młodzi mielczanie Tobiasz Sałagaj i Patryk Stolarz pokonali rzeszowian Jakuba Gerczaka i Kubę Sitka 2:1 kończąc trzeci set wynikiem 28:26.