Badminton-rz.pl
Start GP Victora 67 GRAND PRIX VICTORA
67 GRAND PRIX VICTORA

21 października 2012 r, w piękny niedzielny poranek, 27 zagorzałych fanów najszybszej gry rakietowej, zamiast wyścigu po grzyby w mieleckich lasach, wybrało zielone korty hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Mielcu, aby się spotkać podczas 67 turnieju badmintona z cyklu Grand Prix „Victora. Jak zwykle niezawodnie w turnieju wzięli udział: „Terminator” Adam Bunio z Nowej Dęby, Tadeusz Michalik z Tarnowa i Robert Nowak z Mielca. Po długiej nieobecności w Mielcu pojawili się zawodnicy z Tarnobrzega: Piotr Malik – tata i Tymoteusz Malik – syn oraz Marcin Kaltenberg. Przybyli również nowi zawodnicy z Krosna, Rzeszowa i Mielca. WYNIKI KLASYFIKACJA GENERALNA 21.10.2012

Tradycyjnie turniejowe zmagania rozpoczęły się od najliczniej obsadzonej kategorii Runners Up. Już pierwsze pojedynki dostarczyły sporo emocji i wrażeń. W grupie pierwszej spotkali się trenerzy Robert Nowak z Mielca i Piotr Malik z Tarnobrzega. Pierwszy set padł łupem „szkoły tarnobrzeskiej” 21:19, jednak w dwóch kolejnych zwyciężył Mielczanin 21:14; 21:18 co zdecydowało o jego I miejscu w tej grupie. Drugie miejsce Piotra i system ”pośredni” zawodów spowodowało, że w fazie pucharowej trafił na zwycięzcę V grupy – swojego 14 letniego syna Tymoteusza. Rodzinny pojedynek zakończył się zwycięstwem „ucznia” nad „mistrzem” 2:0 (21:15; 21:10). Po tym pojedynku młody Tymoteusz dostał takiej energii, że do końca turnieju nikt nie był w stanie go pokonać. Najpierw w półfinale gładko 2:0 pokonał Marusza Słombę z Mielca, następnie w finale skutecznie „pomścił” tatę zwyciężając Roberta Nowaka również 2:0 (21:18; 21:11). W kategorii Kobiet pod nieobecność liderki klasyfikacji generalnej Kasi Słomby pierwsze miejsce zdobyła jej koleżanka klubowa Izabela Nowak, druga była również mielczanka Paulina Janus, a trzecie miejsce zajęła Patrycja Domańska z Rzeszowa. W kategorii Old Boys bez zmian. Terminator Adam Bunio po raz kolejny nie dał szans swoim „młodszym” przeciwnikom i odniósł już 98 zwycięstwo turniejowe w mieleckim cyklu. Jeżeli forma i zdrowie będzie mu dalej dopisywać, czego mu z całego serca życzymy, niedługo czeka nas mały jubileusz – zwycięstwo turniejowe nr 100. Jest jedynym, do tej pory uczestnikiem mieleckiego cyklu, który zwyciężał w czterech kategoriach turniejowych. W najsilniejszej kategorii turnieju Open zwyciężył wychowanek Terminatora Marek Kamiński z Nowej Dęby, który zarówno w grupie jak i w fazie pucharowej nie oddał swoim przeciwnikom nawet seta. Drugi był Karol Szymura ze Szczucina, a trzeci Marcin Kaltenberg z Tarnobrzega. Sensacją zakończyły się rozgrywki w grach podwójnych. Wśród dziewięciu par najlepsi okazali się tarnobrzeżanie Marcin Kaltenberg i Tymoteusz Malik, którzy w finale 2:0 (21:18; 22:20) pokonali faworytów Adama Bunio i Marka Kamińskiego. O końcowym wyniku zadecydowała finezyjna gra Tymka w ataku i znakomita postawa Marcina w obronie.