Start GP Victora 76 Grand Prix Victora
76 Grand Prix Victora

<WYNIKI 76 GPV> <FOTO>
<KLASYFIKACJA GENERALNA NA DZIEŃ 13.10.2013>

Już po raz siedemdziesiąty szósty zielone korty badmintonowe hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Mielcu gościły najlepszych badmintonistów amatorów z południowo-wschodniej Polski. W zawodach wzięli również udział nestorzy polskiego badmintona Andrzej Kowalski z Kielc oraz przebywający na turnusie rehabilitacyjnym w Busku Zdroju, Przemysław Grzeszkowiak z Warszawy. Wysoka temperatura w środku października spowodowała, że zabrakło w Mielcu kilku liderów klasyfikacji generalnej cyklu, którzy wyruszyli w Polskę, aby wykorzystać ostatnie tak ciepłe dni i „naładować” organizmy naturalną witaminą D przed nadchodzącą zimą. Nadarzającą się okazję najlepiej wykorzystali mielczanie wygrywając wszystkie kategorie poza kategorią Kobiet. Co ciekawe najwięcej zaciętych pojedynków stoczył warszawski kuracjusz Przemysław Grzeskowiak, najstarszy uczestnik zawodów, który wszystkie pojedynki w kategorii Old Boys kończył w trzech morderczych setach, zajmując ostatecznie III miejsce. Również w finałowy pojedynek w kategorii Gry Podwójne, w którym wystąpił w parze z Andrzejem Kowalskim trwał trzy sety. Końcowy wynik 2:1 (21:13; 21:23; 21:19) dla mielczan Igora Iwańskiego i Wojciecha Machaja.