Badminton-rz.pl
Start GP Victora Świąteczne Grand Prix Victora
Świąteczne Grand Prix Victora

mikolaj WYNIKI!, GALERIA! YOUTUBE! Niezwykłe wydarzenia miały miejsce podczas 69 Turnieju z cyklu Grand Prix Victora w Badmintonie w Mielcu, który odbył się w niedzielę 16 grudnia 2012 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2. Wśród gości obserwujących zawody pojawił się Władysław Ortyl Senator RP, a udział w zawodach wziął Kazimierz Moskal Poseł na Sejm RP, Wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona. Turniejowe zwycięstwo nr 100 odniósł weteran mieleckich zawodów „Terminator” Adam Bunio z Nowej Dęby, a prezenty wszystkim uczestnikom wręczył Święty Mikołaj. Najbardziej zaciętym pojedynkiem turnieju był finał kategorii „Runners Up”, w którym spotkali się Adam Bunio i Zdzisław Kula z Tarnowa.

Pierwszego seta bez większych problemów wygrał Adam 21:12 i wydawało się, że w tym dniu sięgnie po podwójną koronę. Niestety w drugim secie szala przechyliła się w drugą stronę i wygrał Zdzisław 21:18. O zwycięstwie Tarnowianina zdecydował morderczy set trzeci. Końcowy wynik 26:24 tylko nieznacznie oddaje emocje jakie miały miejsce przy niemal każdej rozgrywanej lotce. Tlenu brakowało nie tylko zawodnikom na korcie, ale również obserwującym kibicom, którym niesamowite zagrania, niejednokrotnie w pozycji leżącej odbierały z wrażenia oddech w piersiach. Postawa fair play i niesamowite zaangażowanie obu zawodników były żywym wcieleniem słów Pierra de Coubertina –„ W życiu ważny jest nie triumf , lecz walka , istotna rzeczą jest nie zwyciężać lecz umiejętnie toczyć rycerski bój”. Kategorię „Kobiet” zdominowały dwie zawodniczki z Nowej Dęby Natalia Róg i Beata Mycek, które w drodze do finału pokonały bez straty seta wszystkie swoje przeciwniczki. Finał wygrała 21:11; 21:17 starsza i bardziej utytułowana Natalia. Historyczne, setne jubileuszowe zwycięstwo turniejowe odniósł Terminator Adam Bunio w kategorii Old Boys. Nie miał litości dla żadnego ze swoich przeciwników, w tym Posła na Sejm RP Kazimierza Moskala. Wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona stanął na najniższym stopniu podium. Stopień wyżej zajął Tadeusz Michalik z Tarnowa. W najsilniejszej kategorii turnieju Open zwyciężył tym razem triumfator I edycji cyklu Grand Prix Victora Maciej Baran z Rzeszowa, który w finale pokonał obecnego lidera klasyfikacji generalnej Łukasza Pieniążka. Wysokie III miejsce zajął Mielczanin Igor Iwański prezentujący z każdym turniejem coraz wyższy poziom gry. W grach podwójnych zwyciężyli faworyci Maciej Baran i Łukasz Pieniążek, którzy w finale pokonali 2:1 (21:12; 21:23; 21:18) Mateusza Jędrzejko i Grzegorza Maca.

W trakcie zawodów został rozegrany również był pojedynek Świętego Mikołaja z Posłem RP Kazimierzem Moskalem. Niestety Mikołaj musi jeszcze potrenować …