Badminton-rz.pl
Start
Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Żaków w Suchedniowie

l100W Suchedniowie rozegrany został Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Żaków w badmintonie. Podkarpacie w tych turniejach reprezentowali badmintoniści MKS Stal Nowa Dęba i UKS Sokół Ropczyce. Fantastyczna forma podkarpackich badmintonistów znalazła swoje odzwierciedlenie w wynikach. Cztery razy stanęli oni na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców, dwa razy na jego drugim, a trzy razy na jego trzecim stopniu. W kategorii młodzików młodszych w grze pojedynczej dziewcząt zwyciężyła rewelacja i objawienie sezonu 2012/2013 Natalia Róg, Wyniki : KTMM ŚTŻ

która w pojedynku finałowym po znakomitej grze pokonała Magdalenę Golenię (UKS Sokół Ropczyce) 2:0 (21:14;21:10).Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Natalia od początku roku 2013 nie zeszła jeszcze pokonana z polskich badmintonowych w grze singlowej w swojej kategorii wiekowej. W grze podwójnej dziewcząt jak najbardziej zasłużenie zwyciężył debel w składzie: Beata Mycek (Stal) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce), który w finale pokonał, deklasując parę MKS Orlicz Suchedniów: Patrycję Arabasz / Kamilę Frontczak 2:0 (21:5;21:6). Na trzecim miejscu miejscu uplasował się kolejny debel Stali: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk. W grze podwójnej chłopców zdecydowanie zwyciężył debel Stali Nowa Dęba: Rafał Lejko / Patryk Róg, pokonując parę, a raczej deklasując parę MKS Orlicz Suchedniów: Bartosz Słoma / Piotr Stobiecki 2:0 (21:9;21:8). W grze mieszanej finał był wewnętrzną sprawą nowodębian, a zwyciężył mixt: Rafał Lejko / Beata Mycek pokonując parę: Patryk Róg / Aleksandra Michalczuk 2:0 (21:15;21:12). Najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzików młodszych został Rafał Lejko, a najlepszą zawodniczką Beata Mycek, którzy po dwa razy stawali na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców. W Krajowym Turnieju Żaków (dziewczęta i chłopcy urodzeni w 2002 roku i młodsi) rozgrywanym tylko w grach singlowych, w singlu chłopców trzecie miejsce wywalczył Jakub Suszyński, a w singlu dziewcząt również trzecie miejsce wywalczyła Klaudia Kostrzycka (oboje ze Stali Nowa Dęba).

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.