Badminton-rz.pl
Start
Złoto Jessici w Danii

jes100Pierwsze miejsce w grze podwójnej zajęła Jessica Orzechowicz na Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Danii, który rozgrywany był w dniach 18-20 X 2013 w Odense – mieście urodzin Hansa Christiana Andersena. Jessica w grze deblowej wspólnie z partnerką z Czech (Nicole Hlusickova) wygrały wszystkie swoje mecze w tym dwa na przewagi w trzecim secie. Polsko-Czeska para deblowa pokonała między innymi rozstawione zawodniczki z Danii. W Międzynarodowym Turnieju Badmintona RSL udział brało ok. 1500 zawodników z wielu krajów Europy.

Wszystkie mecze rozgrywane były od piątku do niedzieli na 34 boiskach. Jessica występowała w mocno obsadzonej grupie A jako jedna z najmłodszych uczestniczek tego turnieju.W ciągu trzech dni rozegrała 13 pojedynków  (razem 31 setów) - w grze pojedynczej oraz deblowej - przegrywając tylko dwa w grze singlowej w tym jeden w tie-break’u na przewagi (23-25). Z 13 rozegranych pojedynków 5 meczy dla Jessici rozstrzygało się w 3 setach  - w tym tylko jeden na korzyść przeciwniczki -  w końcowej fazie Turnieju. Długa podróż (1400 km.) została urozmaicona (w drodze powrotnej) pobytem w Tropical Islands pod Berlinem - Wyjazd do Danii miał za zadanie między innymi  doskonalenie umiejętności gry pojedynczej i deblowej oraz spojrzenie na ten rodzaj sportu z trochę innej (szerszej) perspektywy. Szczegółowe wyniki turnieju oraz lista uczestników znajdują się na stronie turnieju.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.