Badminton-rz.pl
Start Turniej w okolicy
Grand Prix w Suwałkach - bardzo dobry występ

W dalekich Suwałkach rozegrany został kolejny turniej badmintona z cyklu Grand Prix Polski w kategorii juniorów młodszych i młodzików młodszych. Turniej został rozegrany w silnej obsadzie międzynarodowej z udziałem czołówki polskich badmintonistów w tych kategoriach wiekowych oraz zawodniczek i zawodników z Białorusi i Litwy. Rewelacyjnie spisali się w tych zawodach młodzi badmintoniści z klubów podkarpackich. W kategorii juniorów młodszych w grze mieszanej w doskonałym stylu zwyciężył mixt:   <FOTO>

Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Agnieszka Szymaszek (UKS Orbitek Straszęcin),w pokonanym polu pozostawiając wiele czołowych polskich mixtów.W finale po koncertowej grze pokonali mixt: Jakub Gireń (Technik Głubczyce) / Weronika Kościółek (Technik Głubczyce) 2:0 (21:9;21:15). W grze podwójnej juniorów młodszych zwyciężył debel kombinowany: Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg) / Radosław Wróbel (KB Vol-Trick Kępno), który w finale po dramatycznym meczu pokonał parę: Bartłomiej Parysz (UKS Unia Bieruń) / Jędrzej Wachowski (STB Energia Lubliniec) 2:1 (21:15;10:21;21:15). Na trzecim miejscu uplasował się debel z Podkarpacia: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Paweł Kopański (UKS Start Widełka). W grze pojedynczej juniorów młodszych drugie miejsce wywalczył Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg), a na miejscach 5 - 8 uplasowali się: Norbert Świerk (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) i Paweł Kopański (UKS Start Widełka). Bardzo dobrze w tych zawodach spisali się również młodzicy młodsi z Podkarpacia. W grze mieszanej po dramtycznym pojedynku zwyciężył mixt: Szymon Maciąg (UKS Start Widełka) / Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec), który w pojedynku finałowym pokonał parę: Jakub Melaniuk (UKSB Milenium Warszawa) / Anastazia Khomich (Białoruś) 2:1 (13:21;23:21;22:20), a na miejscu szóstym uplasował mixt Stali Nowa Dęba: Jakub Suszyński / Klaudia Kostrzycka. W grze podwójnej chłopców na miejscu trzecim uplasował sie debel chłopców: Wiktor Grzyb / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin), a na miejscu czwartym uplasował się debel kombinowany młodzików młodszych: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Szymon Piekarz (UKS Orliki Ropica Polska). W grze pojedynczej młodziczek młodszych na trzecim miejscu uplasowała się Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec). W grze pojedynczej młodzików młodszych na miejscu trzecim uplasował się Wiktor Grzyb (UKS Orbitek Straszęcin), a na miejscach 5 - 8 uplasowali się: Szymon Maciąg (UKS Start Widełka) i Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin). W grze podwójnej młodziczek młodszych na miejscu piątym uplasował się debel kombinowany dziewcząt: Klaudia Kostrzycka (Stal Nowa Dęba) / Paulina Cios (UKS Kiko Zamość). Był to kolejny już w tym sezonie znakomity występ badmintonistów z Podkarpacia w turniejach z cyklu Grand Prix Polski, świadczący o tym, że podkarpacka myśl szkoleniowa ciągle jest w badmintonowej czołówce Polski.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.