Badminton-rz.pl
Start
Medale na Grand Prix w Kępnie

kepno100Ostatni już przed Mistrzostwami Polski 2015 wysoko punktowany Turniej z serii Grand Prix JM i MM miał miejsce w Kępnie (Wielkopolska) na hali KOSIR w dniach 13-15 II 2015 r. Wśród licznej ok. 200 osobowej grupy  Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych uczestniczącej w turnieju nie mogło zabraknąć najlepszych badmintonistów z Podkarpacia, którzy reprezentowali swoje kluby. Ze względu na dużą ilość uczestników wszystkie mecze rozgrywano systemem pucharowym. Wyniki meczów finałowych oraz krótką relację z Turnieju można przeczytać na ogólnopolskim serwisie Badminton Zone.

W pojedynkach półfinałowych rozgrywanych późną porą w sobotę oraz w niedzielę  liczną grupę stanowili zawodnicy i zawodniczki z Podkarpacia – szóstka juniorów młodszych i czwórka młodzików młodszych. W samych finałach uczestniczyła trójka juniorów młodszych i dwójka młodzików młodszych z naszego województwa. Nasi zawodnicy zdobyli 3 złote medale w grach podwójnych.  Paweł Kopański (UKS Start Widełka) / Patryk Kopeć (MKS Stal Nowa Dęba) wygrali mecz finałowy w kategorii gier podwójnych Juniorów Młodszych. Niepokonaną parą na Turnieju w grach mieszanych Młodzików Młodszych zostali Szymon Maciąg  (UKS Start Widełka)  / Jessica Orzechowicz (UKS MixTeam Tarnowiec). Trzeci złoty medal wywalczyła para deblowa Jessica Orzechowicz (UKS MixTeam Tarnowiec) / Zuzanna Jankowska (MKS Strzelce Opolskie). Srebrne medale również w grach podwójnych wywalczyli: Norbert Świerk (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) / Radosław Wróbel (KB Vol-Trick Kępno). Do grona medalistów (3 brązowe medale) w kategorii Junior Młodszy w grach podwójnych dołączyli również: Agnieszka Szymaszek (UKS Orbitek Straszęcin) /Aneta Niklas (UKS Dwójka Bytów), Konrad Płoch (UKS Start Widełka)/ Aleksandra Ptak (STB Energia Lubliniec) oraz Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg)  / Konrad Płoch (UKS Start Widełka), a w kategorii Młodzik Młodszy 1 brązowy medal wywalczyli: Wiktor Grzyb (UKS Orbitek Straszęcin)/ Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin).  Mamy sukcesy również w grach pojedyńczych:  Brązowe medale po emocjonujących meczach zdobyli:  Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg)  w kategorii Junior Młodszy oraz Jessica Orzechowicz (UKS MixTeam Tarnowiec) w Kategorii Młodzik Młodszy. Łączna ilość zdobytych medali przez Podkarpacie: 10 w tym 3 Złote, 1 Srebrny i 6 Brązowych. Wysoko punktowane miejsca zdobyli również pozostali zawodnicy z Podkarpacia, którzy wykazali się wysokimi umiejętnościami oraz wolą walki i zwyciężania:  Amelia Bukowińska (UMKS Dubiecko),Klaudia Kostrzycka (MKS Stal Nowa Dęba), Joanna Szerszeń (UKS Orbitek Straszęcin), Gabriela Fluder(UKS Orbitek Straszęcin),Jakub Suszyński (MKS Stal Nowa Dęba) i Konrad Krystek(UKS Orbitek Straszęcin) . Szczegóły na stronach poszczególnych klubów z Podkarpacia oraz na Tournament Software. Tak więc kolejny raz liczna i mocna ekipa z Podkarpacia udowodniła, że należy do ścisłej krajowej czołówki zawodników i zawodniczek  i będzie się liczyć w walce o medale na Mistrzostwach Polski. Wyniki TUTAJ. Relacja zawodów oraz dekoracji  na YOUTUBE . Na podkreślenie zasługuje wysoki poziom organizacyjny Turnieju. Gratulacje dla organizatorów i Sędziego głównego Turnieju. Gratulacje dla trenerów wszystkich podkarpackich klubów, których zawodniczki z zawodnicy uczestniczyli w Turnieju.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.