Badminton-rz.pl
Start
Podkarpacie-Małopolska 45 -10
Wpisany przez Administrator

lotka100W Niepołomicach rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie z udziałem zawodników z Podkarpacia i Małopolski. Rywalizacja zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem zawodników z Podkarpacia 45-10. Nasi reprezentanci zwyciężyli we  wszystkich grach. Do zwycięstwa przyczynili się zawodnicy z wszystkich klubów a szczegółowe zdobycze punktowe klubów i zawodników obrazują KLASYFIKACJA KOŃCOWA. Nasi zawodnicy wczesnym rankiem udali się dwoma autokarami na prestiżowe rozgrywane co roku Międzywojewódzkie Mistrzostwa  Młodzków.

Po zmianie regulaminu sportowego przez Zarząd Polskiego Związku Badmintona który to uprawnia do startu zawodników o dwa lata starszych niż to było do tej pory,  rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Jest to bardzo dobty prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików i Młodzików Młodszych. W klasyfikacji klubów zwyciężył MKS Stal Nowa Dęba (11 pkt)  wyprzedzając o dwa punkty UKS Orbitek Straszęcin (9 pkt). Trzecie miejsca zajęły UKS Start Widełka i UKSB Wolant Mielec które zdobyły po 5 pkt. Nasi zawodnicy zdobywali w poszczególnych grach następujące  miejsca  na podium: